Eczacıbaşı’nı geçen Fenerbahçe Opet finale yükseldi

Misli.com Sultanlar Ligi play-off yarı final ikinci maçında Eczacıbaşı Dynavit ile Fenerbahçe Opet, bu kez Ayazağa’da karşı karşıya geldi. Rakibini deplasmanda 3-0 mağlup eden Fenerbahçe Opet, finalde Vakıfbank’ın rakibi oldu.

Karşılaşmanın ilk sayılarını alan (2:0) ev sahibi ekip, hücumda istediklerini sahaya yansıtamayınca sarı lacivertliler üstünlüğü kısa sürede (3:6) ele geçirdi. 5 sayı geri düştükten (5:10) sonra McKenzie Adams’ın ekstra sayılarıyla farkı azaltan (8:10) turuncu beyazlılar, bütün oyuncularının üst düzey performans sergilediği bölüm sonrası skoru 15’te eşitledi ve konuk takım oyunu kesti. Tijana Boskovic’in devreye girmesiyle uzun süre sonra öne geçen (17:16) Eczacıbaşı Dynavit, Sırp yıldızının hücumlarıyla farkı 2 sayıya (21:19) çıkarınca konuk ekibin ikinci molası geldi. Melissa Vargas’ın katkısıyla bir kez daha geri dönen (23:23) Fenerbahçe Opet, set sayısı şansını yakalayınca (23:24) Eczacıbaşı üst üste 2 molasını da istemek durumunda kaldı. Karşılıklı sayıları bitiren isim, yaptığı 2 hücumda topu öldüren Vargas oldu ve seti sarı lacivertliler (24:26) kazandı.

İkinci sete Boskovic’in sayılarıyla (4:1) turuncu beyazlılar, rakibinin aldığı mola (6:2) sonrasında Adams’ın da sahne almasıyla farkı iyice geliştirdi (11:5) ve sarı lacivertlilerin ikinci molası geldi. Setin ortası geçildiğinde rakibinin 2 katı sayıya imza atan (14:7) ev sahibi ekip, hücum sıkıntısı yaşadığı anların (15:11) ardından oyunu kesti. Eda Erdem’in servis turunda rakip manşetleri de bozan (15:13) sarı kanaryalar, baskılı oyunu sonucunda skoru 18’de eşitledi. Son viraj dönüldükten sonra sette ilk kez öne geçen (20:21) Fenerbahçe Opet, 3 sayılık farka ulaştıktan (20:23) sonra gelen Eczacıbaşı molası sonrası hızını kaybetti ve ev sahibi rakibini 24’te yakaladı. Karşılıklı sayıların sonunda en güvendiği el olan Boskovic topu dışarı vurunca (25:27) konuk takım setlerde 2-0 öne geçti.

Üçüncü sete hızlı bir giriş (2:5) yapan sarı lacivertliler temposunu koruyunca (4:8) Eczacıbaşı’nın ilk molası geldi. İnatçı oyunuyla rakibinin ensesinden bir an olsun ayrılmayan (14:15) Ayazağa temsilcisi, üst üste yaptığı hataların (15:18) ardından setteki son molasını kullandı. Yaptığı tüm hamlelere etkili cevaplar alan (16:21) ev sahibi takım, rakibinin gücüne daha fazla direnemedi. Sete 19:25’te nokta koyan Fenerbahçe Opet, serinin ikinci maçını da kazanıp finale yükselen taraf oldu.

Karşılaşmanın en skorer ismi bulduğu 20 sayıyla Eczacıbaşı Dynavit’ten Tijana Boskovic oldu. Fenerbahçe Opet’te ise Melissa Vargas 18, Arina Fedorovtseva 13, Eda Erdem Dündar 9 sayıyla maçı tamamladı.

Karşılaşmanın tüm istatistikleri için tıklayınız. 

ECZACIBAŞI DYNAVIT 0-3 FENERBAHÇE OPET

Salon: Burhan Felek

Hakemler: Erdal Akıncı, Mehmet Gül

Eczacıbaşı Dynavit: Adams, Beyza, Boskovic, Hande, Heyrman, Elif, Simge(L), Saliha, Gözde, Ognjenovic, Fatma, Merve

Fenerbahçe Opet: Meliha, Eda, Naz, Fedorovtseva, Popovic, Vargas, Gizem(L), Cansu, De Souza

Setler: 24-26, 25-27, 19-25

Süre: 86 Dakika (28-33-25)

Haberin Fotoğrafları

Haberi Paylaş

Comments are closed.