Edremit Belediyesi transfere başladı

Voleybol Kadınlar 1.Lig ekiplerinden Edremit Belediyesi Altınolukspor, yeni sezon transfer çalışmaları kapsamında son iki sezondur Beşiktaş forması giyen smaçör Rida Erlalelitepe’yi renklerine bağladı.

1996 İzmir doğumlu olan Rida Erlalelitepe, voleybola 10 yaşında Arkas Spor Kulübü’nde başladı. 2013 yılında Eczacıbaşı’na transfer olan oyuncu, kiralık olarak Sarıyer Belediyespor, Yeşilyurt, Sarıyer Belediyespor, Seramiksan, Beşiktaş, İlbank forması giydi.

Arkas yaş grubu takımıyla Türkiye üçüncülüğü, yıldız takımıyla Türkiye altıncılığı olan Erlalelitepe, okul takımlarından İzmir Bornova Koleji ile Türkiye üçüncülüğü, Ankara Doğa Koleji ile de üç Türkiye üçüncülüğü elde etti. 2013 Yıldızlar Avrupa ve Dünya Şampiyonası için 2010-2011 sezonunda TVF Spor Lisesi projesinde yer alan Erlalelitepe, üç sezon TVF Spor Lisesi Voleybol İhtisas Kulübü adına ikinci ligde oynadı.

Milli Takım başarıları arasında; 2011’de Arnavutluk’taki Yıldız Kızlar Balkan Şampiyonası dördüncülüğü, 2012’de Belçika Brüksel’de düzenlenen Uluslararası Christmas Turnuvası üçüncülüğü ve Karadağ U-18 Balkan Şampiyonası birinciliği, 2013’te Brüksel Uluslararası Christmas Turnuvası birinciliğini elde etti ve Turnuva’nın “En iyi Smaçör”ü seçildi. 2015’te Sırbistan-Karadağ’da yapılan Avrupa Yıldız Kızlar Şampiyonası’nda bronz madalya kazanan Rida Erlalelitepe Tekirdağ’daki Yıldız Kızlar Balkan Şampiyonası’nda ise birinci oldu. Erlalelitepe son olarak İslami Dayanışma Oyunlarında gümüş madalya kazandı.

 

Haberi Paylaş

Comments are closed.