Efeler’in sıradaki rakibi Hollanda’yı tanıyalım…

Hollanda’nın Avrupa Şampiyonası’nda daha önce 1997 yılındaki altın madalya da dahil olmak üzere toplamda 5 madalyası bulunuyor. Her ne kadar Hollanda şu an eski günlerinden biraz uzak olsa da, yine de Filenin Efeleri’nin yer aldığı C grubunda iddialı bir takım olarak karşımıza çıkıyor.

Avrupa Ligi’nde de başarılı sonuçlar elde eden Hollanda, 2006 ve 2012 yıllarında şampiyonluğa uzanmıştı. Son olarak 2019 yılında da turnuvada mücadele eden ekip, bronz madalyanın sahibi olmuştu.

Ayrıca 2021 VNL’de de mücadele etmeye hak kazanan Hollanda, bu turnuvayı 3 galibiyet ve 12 yenilgi ile 14. sırada tamamlamıştı.

Hollanda 2019 yılındaki CEV EuroVolley’de D grubunu ikinci sırada tamamladı ve son 16 turunda Almanya’ya kaybederek genel sıralamada onuncu sırayı elde etti.

Oldukça deneyimli ve başarılı isimleri kadrosunda barındıran Hollanda’nın en etkili ismi, yalnızca takımın değil dünyanın da en önemli oyuncularından biri olan pasör çaprazı Nimir Abdel-Aziz. Oyunun her alanında çok etkili olabilen Abdel-Aziz’in bu maçtaki performansı hiç şüphe yok ki çok şey belirleyecek. Öte yandan, orta oyuncular Fabian Plak ve Michael Parkinson ile birlikte smaçör Thijs Ter Horst da dikkat edilmesi gereken isimler olacak.

Hollanda, 2021 CEV EuroVolley’de ilk iki maçında sırasıyla İspanya ve Kuzey Makedonya’yı 3-0 ile geçerek turnuvaya iyi bir başlangıç yaptı. Üçüncü maçında Rusya’ya oldukça çekişmeli geçen karşılaşma sonucu 3-2 yenilen Hollanda’nın toplamda yedi puanı bulunuyor.

Türkiye-Hollanda maçı yalnızca gruptaki sıralama için değil, ayrıca grup liderliği için de çok önem taşıyor.

Finlandiya’nın Tampere kentindeki Hakametsa Arena’da oynanacak Türkiye-Hollanda karşılaşması TSİ 20.00’de başlayacak. Müsabakayı, TRT Spor naklen yayınlayacak.

Haberi Paylaş

Comments are closed.