Efsane Giba hakkında tutuklama emri çıkarıldı

2004 Atina Olimpiyatları’nda şampiyonluk yaşamış Brezilya milli takımının efsane oyuncularından Gilberto Godoy Filho “Giba” hakkında tutuklama emri çıkarıldı. Globo Esporte’nin haberine göre, şu an Romanya’da yaşayan eski eşi Cristina Pirv tarafından, Giba’nın 16 ve 12 yaşındaki iki çocuğuna ödemesi gereken nafakayı ödemediği gerekçesiyle açılan dava sonucu, Parana Eyaleti Aile Mahkemesi, tutuklama kararı çıkardı.

2018’den beri bu yükümlülüğünü yerine getirmeyen Giba’nın ödemediği para miktarı yaklaşık 47.600 € (300.000 Brezilya reali). Giba ve eski eşi uzun süredir birbirlerine karşı hukuk mücadelesi sürdürüyorlar. Olimpiyat Oyunları, FIVB Dünya Şampiyonası ve FIVB Dünya Ligi’nde MVP seçilmiş yıldız ise, emekliliğinin ardından yaşadığı ciddi kazanç kaybına dayanarak, 2017 yılından beri nafaka miktarında değişikliğe gidilmesi için uğraşıyor. Globo Esporte’de yayınlanan haberde ise, Giba’nın FIVB elçisi olarak ve diğer alanlardan kazandığı gelirinin şimdiki nafakayı ödemeye yeterli olmadığını kanıtladığı belirtiliyor.

Giba ise konu hakkında şu açıklamayı yaptı: “Sessiz kalmaktan yoruldum. Yedi yıldır o (eski eşi Cristina Pirv) basınla konuştu ve gizli kalması gereken dava sürecini ve bilgileri açıklayarak çocuklarımızı kamuoyuna ifşa etti. Bunu çocuklarımıza yapması kabul edilemez. Eğer onun iddia ettiği gibi kötü bir baba olsaydım çocuklarım beni her gün arar ve mesaj atar mıydı? Çocuklarımla sosyal medyada olan fotoğraflarıma bakabilirsiniz.”

Kaynak: Globe Esporte

Haberi Paylaş

Comments are closed.