Egonu: Fenerbahçe’yi reddetmek kolay olmadı

Imoco Volley Conegliano’nun yıldız oyuncusu Paola Egonu’nun Fenerbahçe Opet’e transfer olabilme durumu uzun süre transfer gündemini meşgul etmiş ve taraftarı heyecanlandırmıştı. İtalyan pasör çaprazı, Gazzetta dello Sport’a verdiği röportajda hem bu yüksek meblağlı teklif, hem de kariyeri ve gelecek hakkında samimi açıklamalarda bulundu.

Egonu: “Daha önce rakibim olarak gördüğüm PalaVerde ve Imoco seyircisini en az bir sezon tribünde bizi desteklerken görmeden Conegliano ve İtalya’dan ayrılmak istemediğim için teklifi reddettim. Fenerbahçe’nin teklifini ve önerilen o ücreti reddetmek kolay olmadı, böylesine teklifler çok sevindirici. Gelecekte de yurtdışı tecrübesi edinme fikri beni oldukça heyecanlandırıyor. Bu ne kadar geliştiğimin de bir göstergesi olacak.”

“Bu takımı özel kılan birbirimizin arasındaki güçlü paylaşımlar ve spor salonunda antrenmanlar sırasında dahi rekabetin hiç eksik olmaması. Ancak farkı bence sahanın dışında yaşananlar yaratıyor. Hepimiz Imoco Kasaba’sında yaşıyoruz ve birimizin bir ihtiyacı olduğunda diğerleri ona yardım için hazır bulunuyor.”

“Bu yaz yoğun bir milli takım takvimi var: Uluslar Ligi, Olimpiyatlar ve Avrupa Şampiyonası. Ne var ki, bu bizim için ilk değil o yüzden de buna hazırlıklıyız.”

Kaynak: Gazzetta dello Sport

Haberi Paylaş