Egonu: Özelliklerimden dolayı çok acı çektim

Dünyaca ünlü İtalyan yıldız Paola Egonu, yalnızca voleybol arenasındakilerin değil, diğer medyaların da oldukça ilgi odağı. Kadınların dünyasını merkezine almış Freeda’ya verdiği röportajda Egonu, geçmişi ve kişisel özellikleri hakkında oldukça samimi açıklamalarda bulundu.

Egonu: “Bence voleyboldaki en güzel şey, takım arkadaşları arasında oluşan bağ. Voleybol sayesinde çok fazla arkadaşım oldu ve her ne kadar birilerine ısınmam zor olsa da insanlarla oldukça kolay bir şekilde anlaşıyorum.”

“Küçükken çeşitliliğim, tenimin rengi, boyum gibi özelliklerimden dolayı çok fazla acı çektim, bundan sık sık rahatsızlık duyuyorum ancak takım arkadaşlarımla bunları aşmak daha basit çünkü onlar da aşağı yukarı aynı deneyimleri yaşamış oluyorlar. Ayrıca, kendimi her zaman güçlü gösteririm ve zayıf yönlerimi göstermekten hoşlanmam. Sadece sahadaki gibi güçlü ve kararlı olmasının dışında, Paola’yı tam olarak göstermeden önce karşımdakine güvenebileceğimden emin olmalıyım.”

“Sıradaki hedefim Olimpiyatlar, eğer her şey yolunda giderse şimdi sahip olduğum bilinçle orada oynamak isterim. Henüz çocukken oraya gittiğimde birçok yeni duygu tatmıştım, ancak şimdi olgunlaştım ve yaşayacağım deneyim ve bakış açım çok daha farklı olacaktır.”

Kaynak: Freeda

Haberi Paylaş