Egonu resmen Vakıfbank’ta

CEV Şampiyonlar Ligi Süper Finali’nde Imoco Volley Conegliano’yu 3-1 yenerek tarihinde beşinci kez Avrupa’nın en büyük kupasını müzesine götüren Vakıfbank’ta Kulüp Başkanı Abdi Serdar Üstünsalih, kupa töreni sonrası açıklamalarda bulundu.

Sezonu beş kupayla tamamladıklarını söyleyen Üstünsalih, “Türk kadın voleybolu dünyada ses getiriyor. Gördüğünüz gibi CEV Şampiyonlar Ligi şampiyonu oluyor. Bunun arkasında ciddi bir altyapı var. Ekip çalışması ve ruhu var. Türk kadınına fırsat verildiği zaman neler yapabileceğinin bir göstergesi var. Bütün spor branşlarında bu katkıyı sunmalıyız. Fırsat vermeliyiz. Başarılar bir günlük değil, bir çalışmanın ürünü. Bunları yaparsak, Türk sporu layık olduğu yere gelir. Çok mutluyuz. Türkiye’ye bu gururu yaşattıkları için teknik ekibi ve oyuncuları tebrik ediyorum. Biz de VakıfBank olarak bu başarı ve gururu Türk halkına armağan ediyoruz” dedi.

İtalyan yıldız Paola Egonu’yu kadrolarını kattıklarını açıklayan Üstünsalih, “Egonu artık bizim oyuncumuz. Biz daha öncesinde protokolümüzü yapmıştık. Takımımıza katmıştık. Bundan sonra bizim oyuncumuz olacak. Gidenleri de artık görürsünüz. Değişiklikler olabilir.” ifadeleriyle dev transferin müjdesini verdi.

Haberi Paylaş

Comments are closed.