Erkekler Avrupa Şampiyonası’nda ilk rakibimiz Rusya’yı tanıyalım…

Sovyetler Birliği zamanları da dahil olmak üzere, Rusya açık ara Avrupa Şampiyonası tarihinin en başarılı takımı olarak göze çarpıyor. Üst üste 31. kez turnuvaya katılacak olan Rusya, daha önce toplamda 14 kez şampiyonluğa ulaştı. Son olarak 2017’de final mücadelesinde Almanya’yı 3-2 mağlup ederek altın madalyanın sahibi olan Rusya, 2019 yılında ise beşinci sırayı elde etti. Filenin Efeleri ile Rusya, 2019 EuroVolley’de grup aşamasında karşı karşıya gelmiş ve mücadeleyi 3-1’lik skorla Rusya kazanmıştı.

Son olarak 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’nda çok başarılı performans sergileyen Rusya, finale kadar yükselmiş ve burada unutulmayacak bir 3-2’lik maçın ardından Fransa’ya yenilerek gümüş madalya kazanmıştı.

Şüphesiz 2021 CEV Erkekler Avrupa Şampiyonası’nın da en büyük favorilerinden biri olan Rusya’nın yıldız oyuncusu Maxim Mikhaylov bu turnuvada yer almayacak. Ancak 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’nın “En İyi Smaçörü” Egor Kliuka ve “En İyi Orta Oyuncusu” Ivan Iakovlev’in önderliğindeki Rusya, güç kaybetmiş olsa da oldukça başarılı sonuçlar elde etmek için elinden geleni yapacak.

Haberi Paylaş

Comments are closed.