Erkekler AXA Sigorta Kupa Voley’de şampiyon Arkas Spor

Erkekler AXA Sigorta Kupa Voley final maçında Arkas Spor ile Galatasaray HDI Sigorta karşı karşıya geldi.

Sivas Taha Akgül Salonu’nda oynanan mücadeleyi 25-23, 22-25, 25-17, 27-29 ve 15-8 sonuçlanan setlerle 3-2 kazanan Arkas Spor; AXA Sigorta Kupa Voley’de şampiyon oldu.

Karşılaşmanın en skorer isimleri, takımlarına kazandırdıkları 22’şer sayıyla Arkas Spor’dan Gabriel Candido ve Nicholas Hoag oldu. Arkas Spor’da Mirza Lagumdzija 12, Mustafa Cengiz 9, Daniel Mcdonnell 8 sayıyla skora katkı verdi.

Galatasaray HDI Sigorta’da mücadeleyi Lukas Divis 17, Maurice Torres 16, Vahit Emre Savaş ve Yasin Aydın 13’er sayıyla tamamladı.

Tarihinde üçüncü kez AXA Sigorta Kupa Voley şampiyonluğuna ulaşan Arkas Spor’da başarılı pasör Ulaş Kıyak, etkili oyunuyla turnuvanın En Değerli Oyuncusu (MVP) seçildi.

Maçın istatistiklerine ulaşmak için tıklayınız.

ARKAS SPOR – GALATASARAY HDI SİGORTA: 3-2
SALON: Sivas Taha Akgül
HAKEMLER: Ozan Çağrı Sarıkaya, Kadir Girente
ARKAS SPOR: McDonnell, Ulaş, Hoag, Mustafa, Burutay, Lagumdzija, Caner (L) (Batuhan, Burak (L), Bertuğ, Da Silva)
GALATASARAY HDI SİGORTA: Emre, Murat, Divis, Doğukan, Torres, Yasin, Beytullah (L) (Muzaffer, Hakkı, Sedlacek)
SETLER: 25-23, 22-25, 25-17, 27-29, 15-8
SÜRE: 2 saat 24 dk (27′ 28′ 28′ 43′ 18′)

Arkas Spor’un şampiyonluğuyla tamamlanan 2021-2022 voleybol sezonu Erkekler AXA Sigorta Kupa Voley’de madalya, kupa ve ödüller sahiplerini buldu.

Final karşılaşmasının en değerli oyuncusu (MVP) seçilen Ulaş Kıyak’a ödülünü Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ takdim etti.

AXA Sigorta Kupa Voley’i ikinci olarak tamamlayan Galatasaray HDI Sigorta takımına ikincilik madalyalarını TVF Milli Takımlardan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Bahar Mert ile AXA Hayat ve Emeklilik Başkanı ve İcra Kurulu Üyesi Olgun Küntay, ikincilik şiltini ise TVF Liglerden Sorumlu Asbaşkanı Ahmet Göksu takdim etti.

AXA Sigorta Kupa Voley’i şampiyon olarak tamamlayan Arkas Spor takımına birincilik madalyalarını AXA Sigorta CEO’su Yavuz Ölken ile Sivas Valisi Salih Ayhan, kupasını ise Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, AXA Sigorta CEO’su Yavuz Ölken ile Sivas Valisi Salih Ayhan takdim etti.

Haberin Fotoğrafları

Haberi Paylaş

Comments are closed.