Erkekler CEV Kupası Monza’nın

2022 Erkekler CEV Kupası final maçında İtalyan ekibi Vero Volley Monza, Fransız ekibi Tours Volley’i 26-24, 25-18, 25-18 setlerle 3-0 yendi ve kupanın sahibi oldu. Tours Volley ise turnuvayı gümüş madalya ile tamamladı.

Karşılaşmanın en skorer ismi Vero Volley Monza’dan 16 sayıyla Uladzislau Davyskiba olurken; György Grozer 11, Gianluca Galassi 6, Thomas Beretta 5 sayıyla galibiyeti getiren isimler oldu. Tours Volley’de ise Leandro Nascimento 11 sayıyla takımının en skorer ismi oldu. Uladzislau Davyskiba aynı zamanda karşılaşmanın en değerli oyuncusu (MVP) seçildi.

Karşılaşmanın tüm istatistikleri için tıklayınız. 

Karşılaşma sonrası Thomas Beretta, “Böyle bir başarı elde etmek için yedi yıldır çalışıyoruz. Bu inanılmaz bir duygu, bu yıl çok zorlu bir kupada ve kolay olmayan bir yarışta mücadele ettik. Şimdi bu harika anın, hak ettiğimiz bir kutlama ile tadını çıkaralım.” açıklamasını yaptı.

TOURS VB 0-3 Vero Volley

TOURS VB: Derouillon 3, Graciano Da Silva Filho 9, Perry (L), Nascimento Dos Santos 11, Tillie 6, Chauvin 0, Bruckert 2, Toledo 1, Teryomenko 3, Palonsky 6, Coric 2. N.E. Pelvet, Meier, Totele. All. Fronckowiak.

Vero Volley MONZA: Grozdanov 0, Karyagin 3, Calligaro 1, Dzavoronok 3, Orduna 1, Federici (L), Galliani 1, Grozer 11, Galassi 6, Katic 2, Beretta 5, Davyskiba 16, Gaggini (L). All. Eccheli.

Hakemler: LOPES PINTO Pedro (POR), WILLEMS Bjorn (BEL)

Setler: 84 dakika. 29′, 28′, 27′.

Salon: Salle Robert Grenon di Tours

Seyirci: 3300

MVP: Vlad Davyskiba (Vero Volley Monza)

2022 CEV Kupası’nı kadınlarda temsilcimiz Eczacıbaşı Dynavit, erkekler de ise Vero Volley Monza kazandı.

Haberin Fotoğrafları

Haberi Paylaş

Comments are closed.