Erkekler Fransa Kupası iptal edildi

Erkekler Fransa Kupası, koronavirüs salgını nedeniyle Fransa Federasyonu tarafından iptal edildi, bu ayrıca Avrupa’da 2020-2021 sezonunun resmi olarak iptal edilen ilk turnuvası oldu. Kararın şampiyonanın ilk günlerinde yaşanan zorluklar, birçok maçın oyuncular ve teknik ekipte çıkan pozitif vakalar ve takımların sezon takvimini rahatlatmak istemeleri sebebiyle alındığı belirtildi. Fransa’da geçen sezon olduğu gibi Avrupa Kupaları elemelerine gidecek takımlar da lig sıralamasına göre belirlenecek.

Fransa Federasyonu Başkanı Eric Tanguy yaptığı açıklamada: “Açıkçası böyle bir karar almak zorunda kaldığımız için biz de üzgünüz ancak makul bir seçim yapmak zorundaydık: Çok fazla belirsizlik ve takvimde yetişemeyecek kadar çok iptal edilen maç var. Bu yüzden önceliği Kupa’ya değil lig şampiyonluğuna vermeliyiz.” ifadelerini kullandı.

Kadınlar Kupası ile ilgili ise Federasyon henüz net bir karar vermedi: “Takımlarla konuşup birlikte bir karar almak istiyoruz çünkü kadınlar şampiyonasının daha hafif bir takvimi olduğu ve playoff olmadığı düşünüldüğünde en doğru kararı vermek için zaman ayıracağız.”

Kupanın 2019-2020 sezonu turnuvasında Final Four’da yarışacak dört takımdan üçünün turnuvadan çekilmesinin ardından Stade Poitevin kupanın şampiyonu olarak açıklanmıştı.

Haberi Paylaş