Erkekler Milletler Ligi tamamlandı

2021 FIVB Erkekler Milletler Ligi, bugün oynanan üçüncülük ve final karşılaşmalarıyla birlikte sona erdi. Günün ilk mücadelesinde, grup aşamasını dördüncü olarak tamamlayan Fransa, Slovenya karşısında maçtan 3-0 galip ayrıldı ve bronz madalyanın sahibi oldu. Yıldız oyuncu Earvin Ngapeth, 18 sayıyla karşılaşmanın en skorer ismi olurken, Slovenya’da Toncek Stern’in 12 sayısı galibiyet için yeterli olmadı.

Final mücadelesinde ise erkek voleybolunun iki büyük devi karşı karşıya geldi. Grup aşamasını da lider olarak tamamlamış Brezilya, ilk setini kaybettiği mücadelede Polonya’yı 3-1 mağlup ederek şampiyonluğa uzandı. Özellikle üçüncü ve dördüncü setlerde vites arttıran Brezilya’da, bu sezonu ülkemizde geçirmiş Wallace De Souza, 22 sayıyla en skorer isim oldu. Polonya’da ise Bartosz Kurek 17 sayıyla dikkat çekti.

VNL’de aynı zamanda rüya takım da belirlendi ve pek sık rastlanmayan bir şekilde turnuvada MVP olarak iki kişi seçildi. Takımını şampiyonluğa taşıyan Brezilyalı yıldız Wallace De Souza, Polonya’nın çok önemli oyuncusu Bartosz Kurek ile birlikte MVP ödülünün sahibi oldu. Bu ikili, aynı zamanda turnuvanın “En İyi Pasör Çaprazları” olarak seçilme başarısı da gösterdi.

2021 VNL Rüya Takımı şu şekilde:
MVP: Bartosz Kurek (Polonya) ve Wallace De Souza (Brezilya)
En İyi Pasör Çaprazları: Bartosz Kurek (Polonya) ve Wallace De Souza (Brezilya)
En İyi Pasör: Fabian Drzyzga (Polonya)
En İyi Smaçörler: Yoandy Leal (Brezilya) ve Michal Kubiak (Polonya)
En İyi Orta Oyuncular: Mauricio De Souza (Brezilya) ve Mateusz Bieniek (Polonya)
En İyi Libero: Thales Hoss (Brezilya)

Haberin Fotoğrafları

Haberi Paylaş