Erkekler Şampiyonlar Ligi çeyrek final takımlarını tanıyalım…

2021 CEV Erkekler Şampiyonlar Ligi çeyrek final eşleşmeleri dün çekilen kura sonucunda belli olurken, çeyrek finale kalan takımları kısaca tanıyalım…

PGE Skra Belchatow – Zenit Kazan

Polonya temsilcisi PGE Skra Belchatow, temsilcimiz Fenerbahçe HDI Sigorta’nın da bulunduğu A grubunu 4 galibiyet ile ikinci sırada tamamlayarak çeyrek finale yükseldi. Polonya’nın en önemli takımlarından biri olan Belchatow, 9 kere ulusal ligi kazandı. Ayrıca 2012’de Şampiyonlar Ligi’nde ikinci olan Polonya ekibi, 2009 ve 2010 yıllarında da Dünya Kulüpler Şampiyonası’nda da gümüş madalyanın sahibi oldu. En önemli oyuncuları arasında İranlı smaçör Milad Ebadipour, pasör Grzegorz Lomacz ve pasör çaprazı Dusan Petkovic bulunuyor.

Rusya ekibi Zenit Kazan ise, C grubunda oynadığı bütün maçları kazanarak lider olarak çeyrek finale yükseldi. 10 kez Rusya Erkekler Süper Ligi’nde şampiyon olan Kazan, 6 kez de (2008, 2012, 2015, 2016, 2017, 2018) CEV Şampiyonlar Ligi’ni kazandı. 2017 Dünya Kulüpler şampiyonu olan ekibin kadrosunda Fransız Earvin Ngapeth, Polonyalı Bartosz Bednorz ve Rus pasör çaprazı Maxim Mihhailov gibi dünya yıldızları bulunuyor.

Cucine Lube Civitanova – Grupa Azoty Kedzierzyn Kozle

İtalya temsilcisi Cucine Lube Civitanova, B grubunu ikinci sırada tamamlayarak çeyrek finale yükseldi. Daha önce 2002 ve 2019 yıllarında CEV Şampiyonlar Ligi’ni kazanan ekip, ayrıca 2019 Dünya Kulüpler Şampiyonası’nda da şampiyon oldu. 5 kere İtalya Süper Ligi, 7 kere de İtalya Kupası’nda birinci olan takımın kadrosunda Osmany Juantorena, Yoandy Leal, Robertlandy Simon gibi önemli isimler bulunuyor.

Polonya ekibi Grupa Azoty Kedzierzyn Kozle ise Fenerbahçe HDI Sigorta’nın da bulunduğu A grubunu namağlup lider tamamlayarak çeyrek finale yükseldi. 8 kez Polonya Süper Ligi ve 7 kez Polonya Kupası’nı kazanan takım ayrıca 2011 CEV Kupası’nda da şampiyon oldu. Güçlü bir kadroya sahip ZAKSA’da pasör Benjamin Toniutti, Lukasz Kaczmarek, Aleksander Sliwka en önemli oyuncular arasında.

Berlin Recycling Volleys – Itas Trentino

Almanya temsilcisi Berlin Recycling Volleys, C grubunu ikinci sırada tamamladı ve ismini en iyi ikinciler arasına yazdırarak çeyrek finale yükseldi. Bundesliga’da bu sezon üçüncü sırada bulunan takım daha önce 10 kez ulusal ligi kazanmayı başardı. 2016 CEV Kupası şampiyonu ekibin kadrosunda ABD’li pasör çaprazı Ben Patch, Fransız orta oyuncu Kevin Le Roux ve Rus pasör Sergey Grankin gibi isimler bulunuyor.

İtalya ekibi Itas Trentino ise E grubunda oynadığı bütün maçları kazanıp grubu lider tamamlayarak çeyrek finale yükseldi. Daha önce 2009, 2010 ve 2011’de CEV Şampiyonlar Ligi ve 2019’da CEV Kupası’nı kazanan takım ayrıca 5 kez de Dünya Kulüpler Şampiyonası’nda altın madalya kazandı. Tarihinde 4 İtalya Ligi şampiyonluğu bulunan Trentino’nun en önemli oyuncuları ise Hollandalı pasör çaprazı Nimir Abdel-Aziz, Sırp orta oyuncu Srecko Lisinac ve İtalyan pasör Simone Giannelli.

Leo Shoes Modena – Sir Sicoma Monini Perugia

İtalya temsilcisi Leo Shoes Modena, D grubunun lideri olarak çeyrek finale yükseldi. Daha önce 1990, 1996, 1997 ve 1998 yıllarında CEV Şampiyonlar Ligi’ni kazanan ekip 12 kez İtalya Süper Ligi ve 12 kez de İtalya Kupası’nda şampiyon oldu. Bu sezon İtalya Süper Ligi’nin normal sezonunu yedinci sırada tamamlayan Modena’nın en önemli oyuncuları arasında ABD’li pasör Micah Christenson, Sırp smaçör Nemanja Petric ve İtalyan pasör çaprazı Luca Vettori bulunuyor.

Bir diğer İtalya ekibi Sir Sicoma Monini Perugia ise B grubunu beş galibiyet ile lider tamamlayarak adını çeyrek finale yazdırdı. CEV Şampiyonlar Ligi’nde 2017’de gümüş ve 2018’de bronz madalya kazanan Perugia, 2018’de İtalya Süper Ligi’nde de şampiyon oldu ve. Ayrıca 2018 ve 2019’da İtalya Kupası’nı kazanan ekip son olarak 2020’de İtalya Süper Kupası’nda şampiyonluğa ulaşan takım bu sezon ise İtalya Süper Ligi’nin normal sezonunu lider tamamladı. Bu sene kadrosunda dünya yıldızlarını barındıran Perugia’nın en önemli oyuncuları arasında Sırp pasör çaprazı Aleksandar Atanasijevic, Polonyalı smaçör Wilfredo Leon ve İtalyalı pasör Dragan Travica bulunuyor.

 

Haberi Paylaş