Erkekler VNL dördüncü hafta başladı

2021 FIVB Erkekler Milletler Ligi’nde bugün oynanan karşılaşmalarla birlikte dördüncü hafta başladı. Günün liderilk yarışını oldukça ilgilendiren maçında Brezilya, güçlü rakibi Slovenya’yı çekişmeli geçen maç sonucu 3-2 mağlup etmeyi başardı ve dokuz galibiyetli tek takım olarak liderliğini sürdürdü, Slovenya ise yedi galibiyette kaldı.

Haftanın açılış mücadelesinde ise Rusya, Sırbistan’ı dört sette 3-1 yenerek altıncı galibiyetine ulaştı, haftaya mağlubiyetle başlayan Sırbistan ise üçüncü mağlubiyetini almış oldu. Arjantin de rakibi Bulgaristan karşısında maçtan 3-1’lik skorla galip ayrıldı.

Günün ilk sürpriz sonucuna ise Avustralya imza attı. Ilk üç haftada hiç galibiyet alamayan Avustralya, rakibi İran’ı 3-2 yenerek VNL’deki ilk galibiyetini almış oldu.

Japonya, ABD ve Polonya; sırasıyla rakipleri Almanya, İtalya ve Kanada karşısında zorlanmayarak 3-0’lık net skorlarla mücadelelerden galip ayrılan takımlar oldular.

Günün kapanışını ise zirveyi ilgilendiren bir diğer karşılaşma sürpriz bir skorla yaptı. Hollanda, 2-0 geriye düştüğü ve beşinci seti 19-17 biten maçta Fransa’yı 3-2 yenerek VNL’deki ikinci galibiyetini almış oldu. Final Four’un iddialı adaylarından Fransa ise bu yenilgiyle beraber üçüncü mağlubiyetini yaşadı.

Bu sonuçlarla birlikte Brezilya on maçta dokuz galibiyet ve 26 puanla liderliğini sürdürürken, 8 galibiyetli Polonya 24 puanla zirveyi yakın takibi sürdürüyor. Bu ikiliyi ise bugün oynadıkları karşılaşmalardan mağlubiyetle ayrılan sırasıyla Fransa, Slovenya ve Sırbistan 7 galibiyetle izliyor. Altıncı sıradaki Rusya’nın ve yedinci sıradaki Japonya’nın ise altışar galibiyeti bulunuyor.

Haberi Paylaş