Erkekler VNL ikinci hafta başladı

2021 FIVB Erkekler VNL turnuvası dün oynanan maçlarla başladı. Günün en dikkat çeken mücadelesinde Fransa, güçlü rakibi Brezilya’yı 3-0 mağlup ederek dörtte dört yaptı ve namağlup tek takım olarak liderliği kaptı. Brezilya ise VNL’deki ilk mağlubiyetini almış oldu.

Haftanın açılışını ise günün beş sette sonuçlanan ilk maçında Almanya’yı 3-2 ile geçen Arjantin yaptı. Bir diğer beş setlik karşılaşmada ise İtalya, Bulgaristan karşısında maçtan 3-2 galip ayrılmayı başardı.

İran Kanada’yı, Sırbistan ise Japonya’yı ilk setini kaybettikleri mücadelelerde 3-1 mağlup ederek haftaya galibiyetle başladılar.

Slovenya ise yirmili sayıları göstermediği Hollanda’yı 3-0’lık rahat bir skorla geçerek üçüncü galibiyetini aldı. Hollanda’nın henüz VNL’de galibiyeti bulunmuyor. Polonya da rakibi Avustralya karşısındda 3-0’lık kolay bir galibiyet aldı. Avustralya’da henüz VNL’de galibiyetle tanışamayan bir diğer ülke oldu.

Günün son karşılaşmasında Rusya, ABD’yi 3-1 yenerek dördüncü maçında üçüncü galibiyetini aldı. ABD ise iki galibiyette kaldı.

Bu sonuçlarla birlikte Fransa, dördüncü maçta dördüncü galibiyetini aldı ve 11 puanla liderlik koltuğundaki ülke oldu. Fransa’yı üçer galibiyetle sırasıyla Rusya, Polonya, Slovenya ve Brezilya takip ediyor.

Haberin Fotoğrafları

Haberi Paylaş