Erkekler VNL’de ikinci hafta tamamlandı

2021 FIVB Erkekler Milletler Ligi’nde oynanan mücadelelerin ardından ikinci hafta maçları tamamlandı. Günün dikkat çeken mücadelesinde Polonya, dördüncü maçları lider kapatan Rusya’yı ilk setini kaybettiği mücadelede 3-1 mağlup etti ve beşinci galibiyetini alarak liderlik koltuğuna oturdu. Rusya ise dört galibiyette kaldı.

Önemli iki rakibi karşı karşıya getiren bir başka karşılaşmada ise Brezilya, yine ilk setini kaybettiği maçta Sırbistan’ı 3-1 ile geçti ve beşinci galibiyetini aldı. Sırbistan ise ikinci mağlubiyetini yaşamış oldu.

Günün beş setlik ilk maçında ise Fransa, Japonya’yı 3-2 yenerek beşinci galibiyetine ulaşan bir diğer ekip oldu.

Günün açılışını Hollanda’yı 3-0 ile geçen Arjantin yaparken, ABD de Avustralya karşısında zorlanmayarak maçtan 3-0 net bir skorla galip ayrıldı. Avustralya bu haftayı da galibiyet alamadan kapattı.

Almanya ise Slovenya’yı 3-1 yenerek altıncı maçında üçüncü galibiyetini aldı. Slovenya dört galibiyette kalırken, liderlik yolunda da önemli bir darbe almış oldu.

İkinci seti 33-31 süren maçta ise İran, her ne kadar zorlansa da rakibi Bulgaristan’ı 3-0’lık skor ile yenmeyi başardı.

Haftanın kapanışı ise beş setlik bir çekişmeye sahne oldu. İtalya, 2-0 öne geçtiği ve dördüncü sette maç sayısı fırsatından yararlanamadığı maçta Kanada’yı 3-2 yenmeyi bildi.

Bu sonuçların ardından üç takım beş galibiyet ile sıralamanın zirvesinde bulunuyor. Bu takımlardan 15 puana sahip olan Polonya birinci, aynı puana sahip ancak düşük set averajlı Brezilya ise ikinci sırada bulunuyor. Fransa ise bu iki takımın ardından 14 puan ile üçüncü konumda. Fransa’yı dört galibiyetle sırasıyla Rusya, Slovenya, İran ve Sırbistan takip ediyor.

Haberin Fotoğrafları

Haberi Paylaş

Comments are closed.