Esra Gümüş Kırıcı, EOC’da yer alacak

Türk voleybolunun önde gelen isimlerinden biri olan ve Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Yönetim Kurulu üyesi Esra Gümüş Kırıcı, Avrupa Olimpiyat Komiteleri (EOC) komisyon ve çalışma gruplarına Türkiye’den seçilen beş isimden biri oldu.

Avrupa Olimpiyat Komiteleri (EOC) komisyon ve çalışma gruplarına Türkiye’den 5 isim seçildi. Slovakya’nın Samorin kentinde düzenlenen 41. EOC Semineri kapsamında toplanan EOC Yönetim Kurulu, EOC’nin 2021 – 2024 dönemi komisyon ve çalışma gruplarını onayladı. Türkiye’den 5 isim, EOC komisyon ve çalışma gruplarında görev aldılar.

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) Başkan Yardımcısı, EOC Yönetim Kurulu Üyesi, 2023 Avrupa Oyunları Koordinasyon Başkanı ve Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) Pazarlama Komisyonu Üyesi olan Hasan Arat, 2027 Avrupa Oyunları Çalışma Grubu’na; TMOK Başkan Yardımcısı Âli Kiremitçioğlu Pazarlama ve İletişim Komisyonu’na, TMOK Yönetim Kurulu Üyesi Şükran Albayrak Cinsiyet Eşitliği Komisyonu’na, TMOK Yönetim Kurulu Üyesi Esra Gümüş Kırıcı Yaz EYOF Komisyonu’na ve Hacettepe Üniversitesi Türkiye Doping Kontrol Merkezi Müdürü Prof. Dr. Haydar Demirel Tıp ve Anti-Doping Komisyonu’na Üye olarak seçildiler.

Haberi Paylaş

Comments are closed.