Esra Gümüş Kırıcı’ya büyük onur

Bugün gerçekleşen TMOK Olağan Genel Kurulu’nda Prof. Dr. Uğur Erdener üçüncü kez TMOK Başkanı seçilirken, eski milli voleybolcu Esra Gümüş Kırıcı Yönetim Kurulu’nda yer aldı.

22 yıllık voleybol kariyerinde birçok başarılar elde eden Esra Gümüş Kırıcı, tarihinde ilk kez Olimpiyat Oyunları’na katılan A Milli Kadın Voleybol Takımı’nın da kaptanlığını yaptı.

Aktif voleybol kariyerini sonlandırdıktan sonra Marmara Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Antrenör Eğitim Bölümü’nde öğretim görevlisi olarak çalışmalarını sürdüren Kırıcı, ayrıca hareket ve antrenör bilimlerinde doktora yapıyor.

Yeni görevi ile ilgili sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Esra Gümüş Kırıcı şu ifadeleri kullandı:

“Bugün gerçekleşen Genel Kurul’da Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Yönetim Kurulu Üyeliğine seçilmekten gurur ve onur duyuyorum. Eski bir olimpik sporcu olarak önümüzdeki günlerde olimpik felsefe ve kültürü yaymak ve Türk sporuna hizmet etmek için elimden geleni sarf edeceğim.

Bu yolda bana destek olan TMOK Başkanımız Sayın Prof. Dr. Uğur Erdener’e ve Genel Sekreterimiz Sayın Neşe Gündoğan’a teşekkürlerimi sunarım.

Bir teşekkür de senelerce gururla kaptanlığını da yaparak formasını terlettiğim, tarihimizde ilk defa Olimpiyat Oyunlarına taşıdığımız Türk Milli Takımı ve üzerimde emeği geçen bütün bu güzel camiaya gelmeli…”

 

 

Haberi Paylaş

Comments are closed.