EuroVolley’de Şampiyon İtalya!

2021 CEV Kadınlar Avrupa Şampiyonası, bugün oynanan final karşılaşmasıyla birlikte tamamlandı. İtalya, ev sahibi ve son şampiyon Sırbistan’ı ilk üç seti çekişmeli, son seti ise çok farklı geçen maçta 3-1 (24-26, 25-22, 25-19, 25-11) mağlup ederek şampiyonluğa uzandı ve altın madalyanın sahibi oldu.

Turnuvanın MVP’si seçilen yıldız oyuncu Paola Egonu 29 sayıyla mücadelenin en skorer ismi olurken, Egonu’yu 20 sayıyla Miriam Sylla takip etti. Sırbistan’da Tijana Boskovic’in 20 sayısı ise galibiyet için yeterli olmadı.

İtalya’nın başantrenörü Davide Mazzanti, Avrupa şampiyonluğunun ardından ilk kez konuştu.

“Birçok nedenden dolayı harika bir zafer! Şimdi tüm bu nedenleri sıralamayacağım çünkü gerçekten çok fazlalar. Kızlar adına çok mutluyum, altın madalyayı almak için ellerinden geleni yaptılar. Bu akşam alınan sonuç, onların sahada yaptıkları her şeyin, bunun için tüm kadar zorlandıklarının ve verdikleri emeklerin sonucu ve ödülü niteliğinde.”

“Tüm voleybol camiamız adına çok mutluyum çünkü bir milli takım zafer kazandığında her bileşen bundan fayda sağlar. 2018 Dünya Kupası’ndaki gümüş madalyanın ardından tüm İtalyan voleybolunun buna ihtiyacı vardı.”

“En güzeli de takımın dördüncü sette bütün yeteneği gösterebilmiş olması. Kızların bunu yaptığını görmeyeli çok zaman olmuştu: Yenmek elbette çok güzel ama bu şekilde olması durumu çok daha güzelleştiriyor.”

Haberin Fotoğrafları

Haberi Paylaş

Comments are closed.