Fair play ruhu kazandı, Avrupa programı değişti!

Sporun olmazsa olmaz en temel ihtiyacıdır Fair Play.

Voleybol Avrupa Challenge Kupası’nda başarıyla mücadele eden iki Türk ekibi Sistem9 Yeşilyurt ile Türk Hava Yolları yarı finalde rakip oldular. İlk maç 24 Şubat’ta rövanş ise 3 Mart’ta oynanacaktı. Türk Hava Yolları Kadın Voleybol Takımı oyuncularının covid-19 karantinasında olması nedeniyle tüm program değişmek zorunda kaldı. Antrenmandan uzak evlerinde 10 günlük karantina sürecinde olan takım oyuncularının, 24 Şubat’ta oynanacak olan ilk yarı final mücadelesine yetişememesi nedeniyle Uluslararası Voleybol Federasyonu’ndan erteleme talebinde bulunuldu.

Fair Play ruhu ile hareket eden Sistem9 Yeşilyurt’un Türk Hava Yolları ile anlaşması üzerine ilk karşılaşmanın tarihi 2 Mart Salı gününe alındı. Rövanş ise 3 Mart Çarşamba günü oynanacak.

Yeşilyurt Spor Kulübü Başkanı Necmettin Karabacak konuyla ilgili sitemize şu açıklamada bulundu:
“İki Türk ekibi olarak Avrupa yarı finalinde buluştuk. Ülkemiz adına gurur duyulacak bir tablo. Maçın ertelenme talebi sağlık nedeniyle olduğu için, bundan faydalanmak bize yakışmazdı. Yeşilyurt her zaman fair playliği ön planda tutun bir kulüp olmuştur. Başka yorumlara mahal vermemek adına, Yeşilyurt camiası olarak her zaman etik ve ahlaklı duruşumuzu sürdüreceğimizi kamuoyuna bildiririz.”

Türk Hava Yolları Spor Kulübü Genel Sekreteri Ramazan Yıldırım ise “Covid-19 salgınından dolayı şuan sporcularımız evlerinde karantina sürecini geçirmekte. Önümüzdeki hafta Sistem9 Yeşilyurt ile Avrupa yarı finalde karşılaşacaktık. Maçın ertelenmesi için Yeşilyurt ile yaptığımız görüşmeler sonucunda kulübün olumlu yaklaşımı ve tavrı bizleri çok mutlu etmiştir. Ayrıca fair play adına çok güzel bir örnek oluşturdukları için kendilerine çok teşekkür ediyoruz. CEV’e de yardımlarından dolayı çok teşekkür ederiz.

Sporun fair play ruhuna ihtiyaç duyduğu bu günlerde voleybol adına çok güzel bir örnek oldu. Sonuç ne olursa olsun tek temennimiz ülkemize kupanın gelmesi.” dedi

Haberi Paylaş

Comments are closed.