Fenerbahçe Opet CEV Şampiyonlar Ligi’nde 4’te 4 yaptı

CEV Şampiyonlar Ligi D Grubu’nda temsilcimiz Fenerbahçe Opet, Bulgaristan takımı VS Maritza Plovdiv’i ağırladı. Burhan Felek Vestel Voleybol Salonu’nda oynanan mücadeleden 25-22, 25-11 ve 25-16 sonuçlanan setlerle 3-0 galip ayrılan Fenerbahçe Opet; gruptaki dördüncü galibiyetine imza atıp puanını 11’e yükselterek liderliğini korudu.

İlk sete Aleksandra Milanova ve Dobrina Hristoskova’nın hücum sayılarıyla 3-8’te beş sayılık üstünlükle başlayan Bulgaristan ekibi Maritza Plovdiv, temsilcimiz Fenerbahçe Opet’in Meliha İsmailoğlu ile bulduğu servis serisi sonrası 6-8’de farkın ikiye inmesine engel olamadı. Elena Kolarova ile blokta ve serviste etkili olan konuk ekip, set ortasında farkı dört sayıya çıkararak son bölüme avantajla girmek istedi. Anna Lazareva ile hücumda ayağa kalkan Fenerbahçe Opet, Arina Fedorovtseva’nın servisleriyle 15-15’te eşitliği yakaladı. Karşılıklı sayılarla geçen bu bölümün ardından fark yeniden konuk ekip lehine iki sayıya çıkınca oyuna ikili değişiklikle Naz Aydemir Akyol ve Melissa Vargas dahil oldu. Melissa Vargas’ın hücumlarıyla skoru 22-22’de getiren temsilcimiz, Arina Fedorovtseva’nın üst üste üç etkili ervisiyle sonuca giderek seti 25-22 aldı ve maçta 1-0 öne geçti.

İkinci sete Naz Aydemir Akyol’un altı sayılık serisiyle 6-0 önde başlayan Fenerbahçe Opet, rakip Simona Dimitrova ve Dobrina Hristoskova ile farkı azaltmak istese de hızını düşürmedi. Temsilcimiz, set ortasına Meliha İsmailoğlu ve Eda Erden Dündar’ın sayılarıyla 12-5 önde girdi. Arina Fedorovtseva’nın hücumlarıyla farkı açan Sarı Melekler, servisteki etkinliğini sürdürerek 17-7’de on sayılık farkı buldu. Set sonunda Buse Ünal’ın Mina Popovic ve Arina Fedorovtseva ile sayıya gitmesiyle skor 23-11’e geldi. Maçın başından itibaren servisteki istikrarını bozmayan Arina Fedorovtseva, seti Fenerbahçe taraftarlarının alkışları eşliğinde servisten direkt sayıyla 25-11’de noktaladı ve Fenerbahçe Opet maçta skoru 2-0 yaptı.

Üçüncü sete Beliz Başkır’ın etkili servisleri sonrası Naz Aydemir Akyol’un Mina Popovic’i devreye sokmasıyla 6-2 önde başlayan Fenerbahçe Opet, Iva Dudova’nın sayısına Melissa Vargas’ın servisleri ve Ana Cristina De Souza’nın hücumlarıyla karşılık vererek 13-5’te farkı sekize yükseltti. Anna Lazareva ile blokta Ana Cristina De Souza ile hücumdaki etkin oyununu sürdüren sarı lacivertliler, farkı set sonuna doğru iyice açarak skoru 18-5’e getirdi. Set sonunda defansta da mücadeleci oyununu sürdüren temsilcimiz, çıkan topları Ana Cristina ve İpar Özay Kurt’la sayıya çevirerek son sayılara büyük avantajla girdi. Beliz Başkır’la servisten direkt sayı bulan Fenerbahçe Opet, skoru 23-10 yaptı. Seti, Naz Aydemir Akyol’un servis sayısıyla 25-14’te bitiren Fenerbahçe Opet, maçtan 3-0’lık galibiyetle ayrılarak CEV Şampiyonlar Ligi’nde yoluna dörtte dört ile devam etti.

Karşılaşmanın en skorer ismi takımına kazandırdığı 13 sayıyla Fenerbahçe Opet’in Rus yıldızı Arina Fedorovtseva oldu. Arina, DEV Şampiyonlar Ligi’nde bu maçta birlikte çıktığı dört maçı da En Değerli Oyuncu (MVP) seçilerek bitirdi. Temsilcimiz Fenerbahçe Opet’te Melissa Vargas 10, Anna Lazareva 9, Mina Popovic7, Ana Cristina De Souza 5 sayıyla galibiyette etkili oldu. VC Maritza Plovdiv’de ise mücadeleyi Aleksandra Milanova 9, Simona Dimitrova 7 sayıyla tamamladı.

Haberi Paylaş

Comments are closed.