Fenerbahçe Opet coştu, coşturdu!

2021 FIVB Kadınlar Dünya Kulüpler Şampiyonası’nın ikinci günü son maçında temsilcimiz Fenerbahçe Opet, Brezilya ekibi Dentil Praia Clube ile karşılaştı. Sarı Melekler; mücadeleden 25-22, 23-25, 18-25 ve 21-25 sonuçlanan setlerle 3-1 galip ayrıldı.

Karşılıklı sayılarla başlayan ilk sette servis ritmini yakalayan Praia takımı, Carol’un blokta etkili olmasıyla birlikte farkı 4’e çıkartarak 10-6 öne geçti. Anne Buijs’in hem defansta topları çıkarması hem de hücumda sayı bulmasıyla birlikte Dentil Praia takımı ilk teknik molaya 12-8 önde girdi. Mola sonrasında istediği servis ritmini bulan sarı-lacivertliler Arina Fedorovtseva’nın güçlü hücumları ile farkı eritti ve durumu 15-15 yaptı. Martinez kardeşlerin hücumları ve bloklarıyla durum 18-16 oldu ve Fenerbahçe Opet ilk molasını aldı. Bir türlü istediği servis ritmini bulamayan ve blok defans sistemini oturtamayan Fenerbahçe Opet ilk seti 25-22 kaybederek 1-0 geriye düştü.

İkinci sete blok ve defansta sıkıntı yaşayarak başlayan sarı lacivertliler, iyi manşet getirse de setin orta bölümüne kadar hücumda sıkıntı yaşadı. Arina Fedorovtseva’nın altı numara hücumlarıyla üst üste sayılar alan Fenerbahçe Opet, 16-16’da rakibini yakaladı. Setin karşılıklı sayılarla geçen bu bölümünde temsilcimiz Fenerbahçe Opet, Naz Aydemir Akyol’un Brayelin Martinez’e bloğuyla 18-19’da sette ilk kez öne geçti. Arina Fedorovtseva ve Brayelin Martinez’e karşılıklı sayılarıyla geçen set sonunda Mina Popovic, Jineiry Martinez’e bloğuyla fark yarattı ve Fenerbahçe Opet’in set sonunda (20-22) farkı 2 sayıya yükselmesini sağladı. Anna Lazareva’nın bloğa takılmasıyla yeniden 22-22’de eşitlenen skor, mola dönüşü Lazareva’nın hücum sayısıyla Fenerbahçe lehine 22-23’e geldi. Seti Kaptan Eda Erdem Dündar’ın tek ayak hücumuyla 23-25’te noktalayan Fenerbahçe Opet, maçta skoru 1-1’de getirdi.

Karşılaşmanın üçüncü seti takımların karşılıklı sayılarıyla başladı. Arina Fedorovtseva ve Anna Lazareva’nın hücum sayılarıyla rakibine karşı koyan Fenerbahçe Opet, Meliha İsmailoğlu’nun Ana Carolina Da Silva’ya bloğuyla skoru 5-8’e getirdi. Kasiely Clemente ile getirdiği iyi manşetleri Anne Buijs ve Brayelin Martinez ile sayıya çeviren Brezilya temsilcisi, Arina Fedorovtseva’nın sayılarına engel olamayınca skor 8-14 oldu. Meliha İsmailoğlu’nun hücum ve blok sayılarıyla etkinliğini artırdığı bu bölümde serviste Mina Popovic yerine oyuna dahil olan Dicle Nur Babat’ın servis sayısıyla farkı sekize yükselterek skoru 10-18 yaptı. Jineiry Martinez ve Brayelin Martinez’e üst üste sayılarıyla 13-13’te altıya indiren Dentil Praia’nın geri dönüş sinyallerine Anna Lazareva hücum sayısıyla cevap verdi. Kaptan Eda Erdem Dündar oyunun bu bölümünde bloktan ve tek ayaktan bulduğu sayılarla adeta seriye bağladı. Arina Fedorovtseva’nın sayısıyla skoru 16-24’e getiren Sarı Melekler, seti Anna Lazareva’nın iki numara hücumuyla 18-25’te noktaladı ve maçta 2-1 öne geçti.

Dördüncü sete özellikle hücumda etkili başlayan Fenerbahçe Opet, setin ilk bölümünde 1-4 üstünlük yakaladı. Hücumda ve blokta setin başında oyundan düşmeyen Dentil Praia, skoru 4-4’e getirdi. Fenerbahçe Opet setin bu bölümünde Arina Fedorovtseva ile rakibinin serisini noktaladı. Karşılıklı sayılara sahne olan mücadelede denge, Brayelin Martinez’in Arina Fedorovtseva ya bloğuyla bozuldu ve Brezilya temsilcisi sette 12-10 öne geçti. Tainara Santos ile hücumda etkili olan Dentil Praia, skoru 14-11 yaptı. Fenerbahçe Opet, Mina Popovic’in bloğuyla 14-13’te farkı bir sayıya düşürmeyi başardı. Setin bu bölümüne arka orta hücumları ve blok sayısıyla damga vuran Arina Fedorovtseva, skorun 17-17’de eşitlenmesini sağladı. Hücumdaki etkinliğini Anna Lazareva ile sürdüren Fenerbahçe Opet, Arina Fedorovtseva’nın sayısıyla 18-19’da öne geçti ve rakibine mola aldırdı. Setin bu bölümünde adeta alev alan Arina Fedorovtseva, arka arkaya sıraladığı hücum sayılarıyla skoru 18-20’ye getirdi. Anna Lazareva’nın hücumlarıyla skoru 20-23 yapan Fenerbahçe Opet, seti ve maçı Anna Lazareva’nın iki numaradan hücumuyla noktaladı ve mücadeleyi 3-1 kazandı.

Karşılaşmanın en skorer oyuncusu 28’er sayıyla Fenerbahçe Opet’in Rus yıldızları Arina Fedorovtseva ve Anna Lazareva oldu. Eda Erdem Dündar 9, Mina Popovic 7 sayıyla galibiyette etkili oldu. Dentil Praia’da ise mücadeleyi Brayelin Martinez 24, Anne Buijs 16 sayıyla tamamladı.

 

Haberin Fotoğrafları

Haberi Paylaş

Comments are closed.