Fenerbahçe Opet derbiyi rahat kazandı

Misli.com Sultanlar Ligi’nde 24. hafta maçında Eczacıbaşı Dynavit’i, Burhan Felek Vestel Voleybol Salonu’nda konuk eden Fenerbahçe Opet, ‘haftanın maçı’ olarak lanse edilen karşılaşmayı 28-26, 25-20 ve 25-16’lık setler sonunda 3-0 kazandı.

Dolu tribünler önünde oynanan karşılaşmayı,  Avrupa Voleybol Konfederasyonu (CEV) Başkanı Aleksandar Boričić ve Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ tribünden takip etti.

Meliha İsmailoğlu’nun servisiyle başlayan maçta ilk sayı konuk Eczacıbaşı Dynavit’in oldu. Fenerbahçe Opet’in maçtaki ilk sayısıysa 25.1 saniyelik rallinin sonunda çaprazda Arina’dan geldi (1-1). Setin hemen başında Heyrman ve Ognjenovic’le iki farklı üstünlüğü yakalayan Eczacıbaşı’nı; Mina Popovic, Vargas ve Arina’yla durduran sarı lacivertliler, 3-0’lık seri sonunda 5-4 önde geçti. Rakibine blokta Naz-Eda ikilisiyle geçit vermeyen Sarı Melekler, bu bölümde skor avantajını korusa da(8-6), konuk takım Hande Baladın ve Saliha Şahin’le sete ortak oldu (8-8). Her iki takımın da liberoları hariç tüm oyuncularından sayı bulduğu sette Fenerbahçe Opet; Melisa Vargas, Naz Aydemir Akyol ve Meliha İsmailoğlu’nun üretken oyunuyla farkı 4 sayıya çıkardı (18-14). Devamında Hande Baladın ve Beyza Arıcı’yla toparlanan Eczacıbaşı Dynavit, farkı 1 sayıya indirdi (18-17). Fenerbahçe Opet’te Melissa Vargas/Arina; Eczacıbaşı’ndaysa Boskovic/Saliha Şahin’in karşılıklı sayılarıyla son bölümü yüksek tempoda geçen setin kazananı 28-26’yla Fenerbahçe Opet oldu.

Eda Erdem Dündar ve Beyza Arıcı’nın karşılıklı sayılarıyla başlayan ikinci sette Arina Fedorovtseva ve Naz Aydemir Akyol’la skor 3-2’yi oldu. Her iki takımda da yapılan servis hataları göze çarpsa da Vargas ve Fedorovtseva’yla oyuna ağırlığını koyan Sarı Melekler, 3 farklı üstünlüğü yakaladı (11-8). Hücumda %55’le oynayan Zoran Terzic’in öğrencileri, hücum yüzdesi düşen ve hata oranı artan konuk Eczacıbaşı Dynavit’i ikinci set sonunda 25-20 mağlup etti ve 2-0’lık üstünlüğü yakaladı.

Fenerbahçe Opet, Arina Fedorovtseva’nın yıldızlaştığı üçüncü setin hemen başında 4-1’lik üstünlüğü yakaladı. Adams ve Saliha Şahin’le farkı eritme adına üretken bir görüntü çizen Eczacıbaşı Dynavit, skoru 5-4 yaptı. Meliha İsmailoğlu’nun blok, kaptan Eda Erdem Dündar’ın da tek ayak hücumlarının skor tablosuna yansıdığı bu bölümü 12-7’lik üstünlükle geçen Sarı Melekler, Arina Fedorovtseva ve Melissa Vargas’ın filede rakibine zor anlar yaşattığı seti 25-16; maçı da 3-0 kazandı.

Karşılaşmanın en skorer ismi takımına kazandırdığı 26 sayıyla Fenerbahçe Opet’in Rus yıldızı Arina Fedorovtseva oldu. Eczacıbaşı Dynavit’te ise Tijana Boskovic 11 sayıyla maçı tamamladı.

Karşılaşmanın tüm istatistikleri için tıklayınız. 

 

 

Haberin Fotoğrafları

Haberi Paylaş

Comments are closed.