Fenerbahçe Opet ilk devreyi zirvede bitirdi

Misli.com Sultanlar Ligi’nde ilk devrenin son hafta maçında Karayolları’nın konuk eden Fenerbahçe Opet; Burhan Felek Vestel Voleybol Salonu’nda oynanan mücadeleden 25-18, 24-26, 25-15 ve 25-19 sonuçlanan setlerle 3-1’lik galibiyet elde etti. Karşılaşmadan üç puanla ayrılan Sarı Melekler, ilk devre müsabakalarının tamamlanmasıyla on bir galibiyet sonucu kazandığı 33 puanla ligin zirvesinde yer aldı.

Rotasyonlu ilk altısıyla (Naz-Tutku-Meliha-Ana Cristina-Beliz-Dicle-Gizem(L)) sahaya çıkıp ilk sete üst üste hücum hatalarıyla başlayan Fenerbahçe Opet, Ana Cristina de Souza ve Meliha İsmailoğlu’nun sayılarıyla 7-7’de eşitliği yakaladı. Setin karşılıklı sayılarla geçilen bu bölümünün ardından konuk ekip Karayolları, 10-12’de iki sayılık üstünlük sağladı. Beliz Başkır’ın blok sayısıyla 12-12’de skoru yeniden eşitleyen Fenerbahçe Opet, Anna Lazareva’nın hücumuyla 13-12’de öne geçmeyi başardı. Arina Fedorovtseva’nın ilki iki metreye diğeri arka çizgiye smacı ve Anna Lazareva’nın blok sayısıyla farkı 16-13’te üçe yükselten Sarı Melekler, setin son bölümüne girilirken Karayolları’nın Yasemin Özel ve Tuğçe Ceyhan ile bulduğu sayılara rağmen üstünlüğü elden bırakmayarak Arina Fedorovtseva’nın servis turunda Beliz Başkır ile aldığı sayılarla 19-15 öne geçti. Naz Aydemir Akyol’un hızlı oyun kurgusuyla rakip blokları zorladığı son bölümde; Anna Lazareva’nın hücumları ile sonuca giden Fenerbahçe Opet, seti Meliha İsmailoğlu’nun dört numara hücumuyla 25-18 noktalayarak maçta 1-0 öne geçti.

İkinci sete Ana Cristina de Souza ve Tutku Burcu Yüzgenç’in sayılarıyla başlayan Fenerbahçe Opet, skor 3-3 iken Cansu Çetin’i defanstan çıkardığı topu Naz Aydemir Akyol ve Meliha İsmailoğlu’nun birbirlerine bırakmasıyla 3-4 geriye düştü. Setin çoğunlukla karşılıklı hata sayıları ile geçilen bu bölümünün ardından önce uzayan ralliyi Tutku Burcu Yüzgenç ile noktalayan Fenerbahçe Opet’e cevap Karayolları’ndan Ceren Karagöl’ün Ana Cristina ya bloğuyla geldi. Yasemin Özel’in hücumda takımına kazandırdığı sayıyla 13-12’de yeniden bir sayıya düşen fark, Ceren Karagöl’ün servis sayısıyla eridi ve skor 13-13’te yeniden eşitlendi. Ana Cristina’nın servisten bulduğu sayıyla 15-14’te yeniden öne geçen Sarı Melekler, Meliha İsmailoğlu’nun önce açık topa iyi hücumu ardından blok out ile kazandığı sayıyla 18-15’te üç sayılık üstünlüğü yakaladı. Oyunun bu bölümünde Yasemin Özel’in üst üste hücum sayılarıyla oyunda kalan Karayolları, Tuğçe Ceyhan’ın iki etkili defansın rağmen Matea Ikic’in dışarı vurduğu top sonrası yeniden farkın açılmasına engel olamadı. Set sonunda Tutku Burcu Yüzgenç’in etkili servisleriyle farkı açan Fenerbahçe Opet, Naz Aydemir Akyol’un Matea Ikic’e bloğuyla skoru 23-17’ye getirdi. Set sonunda konuk ekip Karayolları, Matea Ikic ve Yasemin Özel ile üst üste bulduğu blok ve hücum sayılarıyla skoru 24-24’e getirmeyi başardı. Mate Ikic’in kötü karşılanan topu hücumda iyi değerlendirmesiyle önce 24-25 öne geçen ardından Kübra Kegan’ın Ana Cristina de Souza üzerinden bulduğu servis sayısıyla seti noktalayan Karayolları, seti 24-26 alarak skoru 1-1’de eşitledi. Bu sette %53 ile hücum ederek 9 sayıya imza atan Yasemin Özel, setin kazanılmasında Karayolları adına önemli rol oynadı.

Karşılaşmanın üçüncü setine diğer setleri aksine Mina Popovic, Arina Fedorovtseva ve Anna Lazareva ile başlayan Fenerbahçe Opet; rakibinin Tuğçe Ceyhan ve Ayçin Akyol ile hücumda bulduğu sayılara, Naz Aydemir Akyol ve Arina Fedorovtseva’nın blok sayılarıyla karşılık verdi. Anna Lazareva’nın servis sayısıyla 7-6’da öne geçen sarı lacivertliler, Meliha İsmailoğlu’nun sert hücumuyla farkı ikiye yükseltti. Yasemin Özel’in üst üste sayılarıyla yeniden eşitliği yakalayan Karayolları, blok ve defansta rakibini hataya zorlayan inatçı oyun stiliyle rakibine zor anlar yaşasa da Fenerbahçe Opet üst üste gelen rakip hataları ve Arina Fedorovtseva’nın hücumuyla 13-10’da üç sayılık farkı buldu. Mina Popovic’in hücum, Arina Fedorovtseva’nın blok sayısıyla farkı 15-10’da beşe yükselten Sarı Melekler, Gizem Örge’nin üst üste defanslarıyla üstünlüğü elinde bulundurduğu bu bölümde Anna Lazareva ve Arina Fedorovtseva ile hücumda sayılar bularak 20-15’te yeniden beş sayılık üstünlüğü yakaladı. Set sonuna Meliha İsmailoğlu servisleriyle damla vurdu, seti rakibinin arka hücumda çizgi ihlali yapmasıyla 25-15’te noktalayan Fenerbahçe Opet, karşılaşmada 2-1 öne geçti.

Dördüncü setin başında itibaren Arina Fedorovtseva, Mina Popovic ve Anna Lazareva’nın sayılarıyla üstünlüğü elinde tutan Fenerbahçe Opet, Matea Ikic’in sayılarıyla ayakta kalmaya çalışan rakibine Beliz Başkır ve Arina Fedorovtseva’nın üst üste bloklarıyla geçit vermeyince skor 14-7’ye geldi. Farkı açan Fenerbahçe Opet karşısında Karayolları takımı, Yasemin Özel ile hücumda ve serviste etkili olarak skoru 18-12’ye getirmeyi başarsa da set sonuna girilirken 20-17’de üç sayıya kadar düşen farkın kapanmasına izin vermeyen ev sahibi ekip, oyunun bu bölümünde sahada olan genç smaçör İpar Özay Kurt’un hücum sayılarıyla skoru 23-17 yaptı. Seti 25-19 maçı 3-1 kazanan Sarı Melekler, set verdiği maçtan üç puanla ayrılmasını bildi.

Karşılaşmanın en skorer oyuncusu 24 sayıyla Karayolları’nın pasör çaprazı Yasemin Özel oldu. Karayolları’ndan mücadeleyi Matea Ikic 9, Tuğçe Ceyhan ve Ayçin Akyol 6’şar sayıyla tamamladı. Fenerbahçe Opet’te; Arina Fedorovtseva 16, Anna Lazareva 13, Meliha İsmailoğlu 11 sayıyla galibiyette etkili oldu. Tutku Burcu Yüzgenç 7, Ana Cristina de Souza 6 sayıyla skora katkı verdi.

Fenerbahçe Opet, Burhan Felek Vestel Voleybol Salonu’nda taraftarının yoğun ilgiyle takip ettiği bu mücadelede elde ettiği üç puanla ligde ilk devreyi, 11 galibiyet ve 33 puanla zirvede tamamladı. Karayolları ilk devrenin tamamlanmasıyla 1 galibiyet ve 3 puanla son sırada yer aldı.

Haberi Paylaş

Comments are closed.