Fenerbahçe Opet net kazandı

Fenerbahçe Opet, Misli.com Sultanlar Ligi’nde 26. ve son hafta maçında Karayolları’na konuk oldu. Başkent Voleybol Salonu’nda oynanan mücadeleden 18-25, 19-25 ve 11-25’lik setler sonunda 3-0 galip ayrılan sarı lacivertliler normal sezonu 22 galibiyet ve 66 puanla tamamladı.

Hızlı hücumlar sonunda Ceren Karagöl’le 2-0’ı bulan Karayolları karşısındaki Fenerbahçe Opet’in ilk sayısı Arina’dan geldi (2-1). Yasemin Özel ve Fatmanur Yılmaz’la 6-4’lük üstünlüğü yakalayan ev sahibi karşısında Arina Fedorovtseva ile önemli bir ritim bulan Fenerbahçe, skor avantajını lehine çevirdi (6-7). Rakibin maça ortak olma girişimlerini Tutku Burcu Yüzgenç’in blok performansıyla sonuçsuz bırakan sarı lacivertliler üstünlüğünü korudu (8-9). Cristina De Souza ve Naz Aydemir Akyol’un da skor katkısıyla fark 3 sayıya çıktı (12-15). Setin kritik bölümünde servis karşılamada sorun yaşayan Karayolları’nı, Arina ve De Souza gibi yüksek yüzdeli oynayan isimleriyle baskı altına alan Fenerbahçe Opet seti 18-25 kazandı.

Fenerbahçe Opet, Dicle Nur Babat ve Buse Ünal’la başladığı sette Arina Fedorovtseva’nın da skor katkısıyla 2-4’lük üstünlüğü yakaladı. Devamında Ceren Karagöl ve Yasemin Özel’le önemli bir seri bulan Karayolları, skor avantajını eline aldı (6-4). Bu bölümde De Souza ve Tutku Burcu ikilisiyle sete ağırlığını koyan sarı lacivertliler sette yeniden skor avantajını lehine çevirdi (6-9). Karşılıklı servis hatalarının yaşandığı setin devamında skora denge gelse de, vites artıran Fenerbahçe Opet, skoru 15-21’e taşıdı. Bu skor karşısında Merve Nezir’le bir reaksiyon veren Karayolları, 4-0’lık seri sonunda farkı 2 sayıya kadar indirdi (19-21). Bu skorun ardından  Zoran Terzic’in molasıyla kenara gelen Fenerbahçe Opet mola dönüşünde eli sıcak isimlerden Beliz Başkır ve Ana Cristina De Souza’nın sayılarıyla setin kazananı oldu (19-25).

Tutku Burcu Yüzgenç ve Merve Nezir’in karşılıklı sayılarıyla başlayan sete ağırlığını koyan Fenerbahçe Opet 4-9’luk üstünlüğü yakaladı. Ankara temsilcisi Yasemin Özel’le sete ortak olma adına üretken bir profil çizse de, Dicle Nur Babat ve Arina Fedorovtseva gibi file üstü performansı yüksek olan isimlerle fark 8 sayıya kadar çıktı (8-16). Özellikle son bölümde oyuna ağırlığını koyan ve rakibin direncini kıran Fenerbahçe Opet, seti 11-25; maçı da 3-0 kazandı.

Karşılaşmanın en skorer ismi bulduğu 17 sayıyla Fenerbahçe Opet’in Brezilyalı yıldızı Ana Cristina De Souza oldu.

Karşılaşmanın istatistikleri için tıklayınız.

Haberi Paylaş

Comments are closed.