Fenerbahçe Opet tam gaz devam

Misli.com Sultanlar Ligi’nde ikinci devrenin ilk hafta maçları bugün oynanan Fenerbahçe Opet-Bolu Belediyespor mücadelesiyle devam etti. Burhan Felek Vestel Voleybol Salonu’nda oynanan mücadeleyi Fenerbahçe Opet, 25-12, 25-19 ve 25-16 sonuçlanan setlerle 3-0 kazandı. Ligdeki on dördüncü galibiyetini alarak puanını 36’ya yükselten sarı lacivertliler, zirvedeki yerini korudu.

İlk sete Buse Ünal’ın serviste yakaladığı seriyle 3-1 önde başlayan Fenerbahçe Opet, setin orta bölümüne girilirken Meliha İsmailoğlu ve Ana Cristina De Souza ile bulduğu blok sayılarıyla 7-3’te farkı açmaya başladı. Arina Fedorovtseva’nın servis noktasındaki istikrarlı oyunu sayesinde orta bölüme 10-3 önde giren sarı lacivertlilere Bolu Belediyespor’da yanıt Olena Kharchenko ve İdil Naz Kambur ile geldi. Eda Erdem Dündar’ın üst üste hücum sayılarıyla rakibinin geri dönmesine izin vermeyen Fenerbahçe Opet, Buse Ünal’ın iki direkt servis sayısı bulduğu bölümde farkı iyice açarak seti Meliha İsmailoğlu’nun sayısıyla noktaladı. 25-12 sonuçlanan seti kazanan Fenerbahçe Opet, mücadelede 1-0 öne geçti.

Mücadelenin ikinci setine Eda Erdem Dündar ve Buse Ünal’ın bloklarıyla avantajı eline alarak başlayan Fenerbahçe Opet, İdil Naz Kambur ve Rosir Calderon Diaz’ın sayılarına rağmen orta bölüme Arina Fedorovtseva’nın servisleriyle bir kez daha üstün girdi. Ana Cristina De Souza’nın hücumuyla 13-8’de beş farklı üstünlük yakalayan Sarı Melekler, Ceren Baysal ve İdil Naz Kambur’un sayılarına engel olamayınca fark 15-12’de üç sayıya düştü. Set sonunda yeniden Arina Fedorovtseva’nın servis serisinde Ana Cristina De Souza ve Meliha İsmailoğlu ile sayılar bulan Fenerbahçe Opet, seti 25-19 alarak maçta skoru 2-0’a getirdi.

Üçüncü sete Ana Cristina De Souza ve Eda Erdem Dündar’ın başarılı hücumlarıyla farkı açarak 5-1 önde başlayan Fenerbahçe Opet, karşılıklı sayıların ardından Mina Popovic’in serviste yakaladığı seriyle farkı yeniden açtı ve 11-7’ye getirdi. Eda Erdem Dündar’ı servis serisinde 19-1-1’de farkı sekize yükselten sarı lacivertliler, Rosir Calderon Diaz ve Aneta Havlickova’nın sayılarına rağmen aranın kapanmasına izin vermedi. Arina Fedorovtseva’nın sayılarıyla set sonunda sonuca giden Fenerbahçe Opet; genç smaçör İpar Özay Kurt’un hücumuyla seti 25-16, maçı 3-0 noktaladı ve yeni yılın ilk galibiyetini aldı.

Karşılaşmanın en skorer ismi 22 sayıyla Fenerbahçe Opet’in Rus yıldızı Arina Fedorovtseva oldu. Ana Cristina De Souza 14, Eda Erdem Dündar 11, Meliha İsmailoğlu 7 sayıyla galibiyette etkili oldu. Fenerbahçe Opet’in pasörü Buse Ünal 4’ü servisten olmak üzere takımına kazandırdığı 5 sayı ve dengeli pas performansıyla öne çıktı. Bolu Belediyespor’da ise mücadeleyi Rosir Calderon Diaz 9, İdil Naz Kambur 7 sayıyla tamamladı.

Haberi Paylaş

Comments are closed.