Fenerbahçe Opet’te final sevinci

Misli.com Sultanlar Ligi’nde adını finale yazdıran Fenerbahçe Opet Kadın Voleybol Takımında, Yönetim Kurulu Üyesi Simla Türker Bayazıt, Başantrenör Zoran Terzic, takım kaptanı Eda Erdem Dündar ve oyuncu Kelsey Robinson açıklamalarda bulundu.

Simla Türker Bayazıt: Armasının karşılığını veren, formasının değerini bilen güzel bir takımımız var

“Öncelikle takım olarak çok mutluyuz. Bugün sahada son topa kadar mücadele eden bir takım vardı. Hepsiyle gurur duyuyoruz. Armasının karşılığını veren, formasının değerini bilen güzel bir takımımız var. Sonuna kadar da bu yolda devam ediyoruz. Takımımıza finallerde başarılar diliyorum. Çok mutluyuz.”

Zoran Terzic: Çok mutluyum ve takımım adına gururluyum

“Çok mutluyum ve takımım adına gururluyum. Evet, artık finaldeyiz. Aslında maç beklediğim gibi de oldu. Ne son maç gibi olacağını bekliyordum ne de ilk maç gibi… Bu maç bambaşka bir maç oldu. Bir önceki maçı hatırlatacak olursam evet, bizim kazanma şansımız çok daha fazlaydı fakat Eczacıbaşı maçı kazanmasını bildi. Aynı şekilde bu maçta da belki onların kazanma şansının daha fazla olduğu dönemlere girdik ama maçın sonunda biz galibiyeti aldık. Belki de voleybolun güzelliği bu, her an her şey olabilir. Çok mutluyum.”

“Vakıfbank için ne diyebilirim ki sadece Türkiye için değil tüm dünya için, tüm voleybol dünyası için çok önemli bir takım. Hepimiz biliyoruz zaten muhteşem bir hocaya sahipler, çok güçlü kadroya sahipler ama final finaldir. Finallerin favorisi olmaz. İsteğim şu an takımım birazcık dinlensin, yoğun bir maç trafiğindeyiz. Final hazırlıklarından sonra tüm gücümüzle, varımızla yoğumuzla final maçlarına başlayacağız.”

Eda Erdem Dündar: Bugün sahada çok güzel bir Fenerbahçe vardı

“Çok mutluyuz. Bugünkü mücadele çok büyük keyif verdi. Sahada gelgitler yaşadık ama Eczacıbaşı VitrA çok iyi bir benche ve ilk 6’ya sahip. Ve devam ediyorsunuz, kazanan adını finale yazdıracak, bunun getirdiği bir stres var. Ama biz bunun üstesinden bugün geldik. Aslında maça kötü de başladık. Sonrasında oyunu biz yönetiyorduk ama yapılan basit hatalar, o an topun bizi sevmemesi gibi çok fazla faktör var. Sonuca baktığınızda 3-2 ve adım gibi biliyordum bu maçın bizim olacağını. Çünkü bazen o his gelir. Bugün sahada çok güzel bir Fenerbahçe vardı. Çünkü yanımdaki tüm arkadaşlarımı oyunun her alanında hissettim. Hepimiz de sürekli pozitif konuştuk ve birbirimize ne olursa olsun yardım edeceğimizi, her topa atlayacağımızı konuştuk ve sonucunda da adımızı finale yazdırdık. Çok mutluyuz, çok çalışıyoruz. Bazen oluyor bazen olmuyor ama bugün şans bizden yanaydı. Tie break setini daha iyi oynadık O yüzden den takım arkadaşlarımı kutluyorum. Buraya gelen az sayıdaki taraftarımıza da çok teşekkür ederim. Şimdi önümüzde çok zorlu bir final olacak. Çünkü Vakıfbank dinlenmiş bir şekilde gelecek ve onlar da çok iyi bir ekip. İnşallah yine seyir zevki yüksek, kaliteli bir voleybol izlettirebiliriz.”

“Attığım toplara arkadaşlarım da katkı sağladı. Güzeldi, ben her zaman sahanın içinde olmayı seviyorum. Orta oyuncuyum ama keşke hiç liberoyla değişmesem. Benim hayalim budur; geri hücum yapayım, defans yapayım. Takıma bir nebze de olsa katkı sağlayabildiysem ne mutlu bana. Ben, oyunun içinde oldukça takım arkadaşlarıma daha fazla katkı verebiliyorum. Böyle bir karakterim var. Bugün de elimden gelenin en iyisini yapmaya çalıştım. 3-2 kazandık, çok mutluyuz ve finaldeyiz.”

Kelsey Robinson: Bu takımın bir parçası olduğum için çok mutluyum

“Bireysel olarak ne diyebilirim ki.. Zaten bir takım olmadan, takımın parçası olmadan, yardımlaşma olmadan hiçbir şeyi başaramazsınız. Bu takımın bir parçası olduğum için çok mutluyum ve bugün kazandığımız için gerçekten gurur duyuyorum.”

“Vakıfbank çok iyi bir takım, çok iyi oyunculara sahipler, iyi oynuyorlar, her maç ellerinden geleni yapıyorlar. Onlara karşı mücadele ediyor olmak tabii ki de heyecan veriyor. Şimdiden sabırsızlıkla bekliyoruz.”

 

Haberi Paylaş

Comments are closed.