Fernanda Garay’a anlamlı ödül

Geçtiğimiz yaz düzenlenen 2020 Tokyo Olimpiyatlarını, Brezilya kadın voleybol takımının gümüş madalya ile tamamlanmasında önemli rol oynayan Brezilyalı smaçör Fernanda Garay; 7 Aralık Salı günü Sergipe’nin Aracaju kentinde düzenlenen gecede taraftar oylarıyla belirlenen kategoride Brezilya Olimpiyat Ödülü’nün sahibi oldu. Brezilya Olimpiyat Komitesi (COB) tarafından voleybol branşında büyük ödüle aday gösterilen Garay, diğer branşlardan oyuncularla da yarıştığı kategoride kullanılan oyların %41.52’sini alarak 400.000’in üzerinde oy ile ödüle layık görüldü.

Başarılı oyuncu ödülle ilgili olarak: “Çok mutluyum, bu önemli gecede gece yaptığım işi temsil etmenin yanı sıra taraftarların oylarıyla belirlenen sporcu kupasını alıyorum. Bütün bu insanlar benim için oy kullandı, kampanya önemliydi çünkü rakiplerim çok güçlüydü. İnsanlar oylarını benim için kullandığı için çok mutluyum, bu durum beni gurur ve neşeyle dolduruyor. Hepsine çok teşekkürler, aslında bu spor yılımı görevimi yerine getirmiş olma duygusuyla sonlandırıyorum. Tokyo’da gümüşe ek olarak bu kupayı almak sadece yolumun doğru bir şekilde çizildiğini gösterir. Çok fazla özveri içeriyor, tüm bunların beni destekleyen insanlar tarafından taçlandırılmış olması benim için çok değerli.” şeklinde konuştu.

Brezilya milli takımıyla Olimpiyat şampiyonluğu ve üçüncülüğü, Dünya Şampiyonası gümüş ve bronz madalyaları, üç kez Grand Prix şampiyonluğu, bir kez Büyük Şampiyonlar Kupası şampiyonluğu, bir kez Pan Amerika Oyunları şampiyonluğu bulunan Fernanda Garay, Tokyo 2020 sonrası milli takım kariyerini sonlandırmış; kulüp kariyerine ise ara vermişti.

Haberin Fotoğrafları

Haberi Paylaş

Comments are closed.