Fethiye Bahçeşehir Koleji 1.Lig’deki ilk yılına hazır

2020-2021 TVF Kadınlar 2.Lig şampiyonu olarak 1.Lige yükselen Fethiye Bahçeşehir Koleji Spor Kulübü yeni sezon hazırlıklarına başladı.

Geçtiğimiz sezon Rota Koleji Spor Kulübü’nde başarılı bir sezon geçiren antrenör Alper Kemal Kaygusuz ile anlaşan Bahçeşehir Koleji Spor Kulübü, takıma kulüp başkanı İbrahim Erdem önderliğinde yeni oyuncular transfer etti.

Takıma ilk olarak smaçör Selin Azra Çimen ve Şafak Karvan, pasör Meltem Coşkun, orta oyuncu Buse Gül ve libero Ceren Özmergen katıldı. Bahçeşehir Koleji Spor Kulübü daha sonra pasör İpek Karayel, orta oyuncu Dilara Aydın ve smaçör Buse Karadan ile anlaştı. Geçtiğimiz sezon şampiyon olan kadrosundan orta oyuncu Tuğba Kınalı, pasör çaprazı Gülem Altay ve libero Neslihan Çengeltepe ile sözleşme yenileyen Bahçeşehir Koleji Spor Kulübü, iki yabancı hakkından birini de Amerikalı smaçör Jeane Mea Horton’dan yana kullandı.

Hedeflerinin genç ve istekli bir kadro ile play-off’lara kalmak olduğunu söyleyen Alper Kemal Kaygusuz, bu sezon takımının ligde adından sıkça söz ettireceğini söylüyor.

Bahçeşehir Koleji Spor Kulübü yöneticileri, teknik ekibi ve oyuncuları tüm Muğla ve Fethiye halkını, voleybol sevenleri ve voleybola gönül vermiş herkesi yeni sezonda salona bekliyor.

Bahçeşehir Koleji 2021-2022 Sezonu Kadrosu:

İpek Karayel: 2000 doğumlu ve 180 cm boyunda olan genç pasör kariyerinde Büyükçekmece SK, Astor Voleybol, Gümüşhane Gençlerbirliği ve Yeşilyurt formalarını giydi.

Meltem Çoşkun: 2003 doğumlu ve 176 cm boyunda olan genç pasör geçtiğimiz sezon Rota Koleji formasını giydi.

Gülem Altay: 1998 doğumlu ve 190 cm boyunda olan pasör çaprazı kariyerinde Çanakkale Belediyespor ve Salihli Belediyespor formalarını giydi.

Buse Karadan: 1998 doğumlu ve 184 cm boyunda olan smaçör İzmirspor, Rota Koleji, Işıkkent SK ve Amerika Kolej Ligi’nin Coastal Carolina takımı formalarını giydi.

Jeane Mae Horton: 1991 doğumlu ve 180 cm boyundaki smaçör oyuncu, takımın tek yabancı oyuncusu olarak kariyerine Türkiye’de devam ediyor.

Şafak Karvan: 2002 doğumlu ve 185 cm boyunda olan smaçör Rota Koleji’nden transfer oldu.

Selin Azra Çimen: 175 cm boyunda olan smaçör Arnavutköy Belediyespor, Bahçelievler Belediyespor ve Rota Koleji takımlarında oynadı.

Buse Gül: 178 cm boyunda olan orta oyuncu Rota Koleji’nden transfer oldu.

Dilara Aydın: 2000 doğumlu ve 192 cm boyunda olan orta oyuncu kariyerinde Sivrihisar Spor, Sakarya Voleybol ve Sakarya Gelişim Spor formalarını giydi.

Tuğba Kınalı: 1998 doğumlu orta oyuncu Tepebaşı Belediyespor ve Anadolu Üniversitesi formalarını giydi.

Ceren Özmergen: Libero mevkiinde oynayan sporcu Rota Koleji’nden transfer oldu.

Neslihan Çengeltepe: Takımın diğer liberosu olan sporcu kariyerinde Bahçeşehir Koleji, Anadolu Üniversitesi, Edremit Belediye Altınoluk, Bartın Polisgücü ve Bolu Belediyespor formalarını giydi.

Teknik Kadro
Alper Kemal Kaygusuz – Baş Antrenör
Cem Avcı – Yardımcı Antrenör

Haberin Fotoğrafları

Haberi Paylaş

Comments are closed.