Filenin Sultanları “Yıldızlar Gecesi”nde

2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları ile 2020 Tokyo Paralimpik Oyunları’nda mücadele eden sporcular ve antrenörler, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından düzenlediği “Yıldızların Gecesi-Team Türkiye Tebrik Resepsiyonu” gecesinde bir araya geldi. Geçtiğimiz yaz FIVB Milletler Ligi ve CEV Kadınlar Avrupa Şampiyonası’nı bronz madalya, Tokyo Olimpiyatlarını beşincilikle tamamlayarak ülkemizi gururlandıran A Milli Kadın Voleybol Takımımız; Hilton Bomonti Otel’de gerçekleştirilen davete katıldı.

Gece öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Zehra Güneş, dur durak bilmeden çalıştıklarını ifade ederek “Çok güzel bir yaz geçirdikten sonra bu başarıyı burada kutlamak bizim için onur verici. Türkiye olarak başarılı bir yazdan sonra tüm sporcu arkadaşlarımızla geceyi burada onurlandırmaktan mutluyuz. Çok başarılı bir yazdan sonra kulüplerde de bu başarıyı kovalıyoruz. Dur durak bilmeden çalışıyoruz. Türkler olarak kulüpler bazında ne kadar başarılı olursak milli takıma da o kadar çok yansıyor. Geliştikçe milli takımda da çok başarı elde edebiliyoruz. Diğer sporcu arkadaşlarımız ile herkesin farklı programı olduğu için pek fazla vakit geçiremiyoruz. Başarı istiyorsan bir şeylerden fedakarlık etmek zorundasın. Profesyonel sporcular olarak biz bunu göze aldık. Böyle bir gecede birbirimizle vakit geçirip sohbet etmekten çok mutluyuz.” dedi.

Milli smaçör Tuğba Şenoğlu, milli takımda elde edilen başarılara değinerek “Türkiye olarak çok güzel başarılar elde ettik. Voleybol ülkesi olarak çok büyük adımlar attık. Burada voleybol takımı olarak büyük başarılara imza attık. Herkes bu gecede olduğu için çok teşekkür ederiz.” açıklamasını yaptı. Kulüp takımındaki başarılarla ilgili sorulan soruya Şenoğlu, her zaman en iyisini yapmak zorunda olduklarını vurgulayıp “Vakıfbank’ta oynamak tabi ki zor, dünyanın en iyi takımlarından bir tanesi ama Vakıfbank buna hep alışkın ve her zaman elimizden gelenin en iyisini yapmak zorundayız. Bunun için de mutluyuz.” diyerek sözlerini tamamladı.

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Kasapoğlu tüm sporcuları bir kez daha tebrik ederek: “İyi haberlere çok ihtiyacımızın olduğu bir dönemde bizleri Tokyo Olimpiyatlarında başarılı bir şekilde temsil eden sporcularımızı onurlandırmak istedik. Güçlü bir tarihi yazdılar. Çok değerli antrenörlerimiz, sporcu arkadaşlarım, kıymetli ailelerimiz bu gece vesilesiyle sizleri bir kez daha gönülden alkışlamak istiyorum.” şeklinde konuştu.

Sözlerine gelecek turnuvalarda da başarıların devam edeceğine değinerek devam eden Bakan Kasapoğlu: “Spordaki gelişim ve dönüşüm sürecine şahitlik etmekten heyecan duyuyoruz. Bizler tüm ihtiyaçlarında ne gerekiyorsa o görevi ifa etmek için destek olmak için gerek sporcularımızın gerek tüm gençlerimizin bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da yanı başlarında olacağız. Hiçbir şekilde özveriden ve fedakarlıktan geri durmayacağız. Yeni müsabakalar bizleri bekliyor. Sizler bu gençlerin sahip olduğu potansiyeli en iyi şekilde ortaya koyacaksınız. Dünyanın gözünü Türkiye’ye çevireceksiniz. Biz yıldız çocuklarımızla asırlar boyu gurur duymaya devam edeceğiz, biz buna inanıyoruz. Gerek 2024 gerek sonrasında sizlerin peşinizden bu yola reva olacak gençler dünya sporunun örnek çocukları olduğunu dünyaya ispat edecekler. Dünyanın birlikteliğe, merhamete ve vicdana en çok ihtiyaç olduğu dönemde bizim çocuklarımızın pırıldayan gözleri her zamanki gibi insanlık için umut, aydınlık ve ümit olacak. Biz de devlet olarak tüm imkanlarımızla elimizden geleni bu yolculukta her alanda yanlarında olarak ortaya koyacağız. Geçtiğimiz hafta bir sporcumuzu trafik kazasında kaybettik. Bu vesileyle Ahmet Çalık’ı rahmetle yad ediyorum. Tüm milletimize sabır ve başsağlığı diliyorum.” dedi.

Voleybolunsesi.com

Haberin Fotoğrafları

Haberi Paylaş

Comments are closed.