FIVB, Sırbistanlı oyuncuların ırkçılık davranışı iddiasını inceliyor

İtalya’da devam eden Milletler Ligi Voleybol Turnuvasında dün oynanan Sırbistan-Tayland maçında, Sırp oyuncuların sosyal medyada paylaşılan görüntülerinin ırkçılık içermesinden dolayı FIVB konuyla ilgili açıklama yaptı.

Uluslararası Voleybol Federasyonu’nun (FIVB) konu hakkında yaptığı açıklama şöyle:

“FIVB, Sırbistan ve Tayland arasında oynanan maç sırasında iddia edilen olayın görüntülerini yeniden izliyor. Eğer, FIVB disiplin yönetmeliği ihlali söz konusu ise bu görüntüler disiplin komisyonuna sunulacaktır. FIVB her türlü ayrımcı davranışa karşı dayanışma ve birlik olma anlayışı geliştirmeyi amaçlamaktadır.”

Görüntülerle ilgili Taylan Voleybol Federasyonu sosyal medya hesabından şu açıklamayı yaptı:
“Burası sportmenliğimizi kutlamamız gereken bir yer, öyle değil mi? Hepimiz ortak tutkumuz olan voleybol için buradayız.”

Konu hakkında Sırp libero Sanja Djurdjevic’in yaptığı açıklama şöyle:

“Hatamın farkındayım ve maçın hemen ardından bütün Taylandlı oyunculardan özür diledim. Takım arkadaşlarıma yalnızca “Şimdi onlar gibi defans yapmaya başlayacağız.” mesajını vermeye çalışmıştım, kimseye saygısızlık yapmak gibi bir niyetim yoktu. Tabii ki talihsiz bir olay ve tarafımdan yapılan pek de zekice bi hareket değil. Bu hareket yüzünden kendini kötü hisseden herkesten bir kez daha özür dilerim. Tayland milli takımına anlayışları için çok teşekkürler.”

Haberin Fotoğrafları

Haberi Paylaş