FIVB’de Bugün: Eda Erdem

Eda Erdem, her yerin kaptanı: Sahada, denizde, hayatta.

Fenerbahçe’nin, Türk milli takımının kaptanı ve aynı zamanda denizde de kaptan olan ikonik orta oyuncu Eda Erdem, liderlik yeteneklerini her fırsatta sergiliyor.

Kulüp kariyeri Beşiktaş’ta başlayan 33 yaşındaki yıldız, 2008 yılında Fenerbahçe’ye gitti ve o zamandan beri de o takımda forma giyiyor.

Geçtiğimiz yıl Türkiye‘nin 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları bileti almasında en önemli rollerden birini oynayan Erdem, performansı sonucu Rüya Takım’a girmeyi de başarmıştı. Şimdi ise 2012 Londra’dan sonra bir kez daha Olimpiyatlarda boy göstermeyi hedefliyor.

Tokyo Olimpiyatları pandemic nedeniyle ertelendiğinde her ne kadar başlarda hayal kırıklığına uğrasa da, bu sene daha umutlu: “Eninde sonunda bir gün kavuşacağız.”

Erdem aynı zamanda Birleşmiş Milletler Uluslararası Kız Çocukları Günü Programı’nda da aktif rol alıyor ve liderlik yeteneklerini bu konuda da sergiliyor.

Erdem: “Öz saygısını ve değerini keşfeden bir kız korkusuzca hayallerinin peşinden koşabilir. Salgın sırasında eğitimlerinden ve kişisel gelişimlerinden mahrum kalmamaları için kızların yanında olmalı ve onlara destek vermeliyiz.” ifadelerini kullandı.

Haberi Paylaş

Comments are closed.