FIVB’den Arina paylaşımı!

FIVB, 2021 VNL’de Rusya milli takımında gösterdiği performansla dikkatleri üzerine çeken Fenerbahçe Opet’in yeni transferi Arina Fedorovtseva ile ilgili bir paylaşım yaptı:

Rusya’nın 17 yaşındaki yıldızı, Olimpiyat altın madalyalı babasının izini takip ediyor.

2021 FIVB Kadınlar Milletler Ligi’nde Rusya’nın bazı tecrübeli yıldızları hala kendi performanslarını bulmakta zorlansa da, blokta ülke voleybolunun yeni yüzü olabilecek bir çocuk var.

Ve bunun 17 yaşındaki Arina Fedorovtseva olması tesadüf değil. Aile geçmişi, harika günlerin geleceğine dair söz veriyor.

Arina henüz birkaç aylık bebekken, babası 2004 Atina Olimpiyatları’nda kürekte dörtlü çiftede altın madalya kazanmıştı. Arina’nın annesinin de kürek, kız kardeşinin ise artistik cimnastik geçmişi var.

Arina: “Annem ve babam kürekçiydi ama bu sporu yapmayı hiç düşünmedim. Önce yüzmeyi denedim ama sonra voleybol oynamaya başladım çünkü gördüğümde çok hoşuma gitti. Bu oyunun karakterine hayran kaldım, voleybol eğitimine başladım ve hala çok keyif alıyorum.”

Açıkça anlaşıldığı üzere, babasının Olimpiyat altın madalyası, Rusya Ligi’nde Dinamo Kazan ile adını duyurmaya başlayan ve Türkiye Ligi ve Şampiyonlar Ligi öncesi Fenerbahçe Opet tarafından kapılan yeni voleybol yıldızı için bir ilham kaynağı.

“Babamın olimpiyat madalyası benim de olimpiyat madalyasını hedeflemem için en büyük teşvik ve motivasyondur. Babam her zaman benim rol modelim oldu ve bana çok yardımcı oluyor. Onun kadar iyi olmak için elimden geleni yapıyorum.”

Yine de alçakgönüllülüğü elden bırakmıyor.

“Voleybol kariyerimin henüz başındayım, bu yüzden herhangi bir başarıyı vurgulayamam. Amacım kupa kazanmak değil, oyunumu geliştirmek, takımıma yardımcı olmak ve her maçta elimden geleni yaparak mücadele etmek.”

“Birçok üst düzey oyuncuyu gözlemlemeye ve en iyilerinden öğrenmeye, onların voleybol tarzlarını takip etmeye ve onlar gibi yeteneklerimi geliştirmek çalışıyorum. Ancak en sevdiğim iki oyuncudan ikisinin Wilfredo Leon ve Sergey Tetyukhin olduğunu söyleyebilirim. ”

Ancak VNL için Rimini’de Rusya’nın bir parçası olmaktan gurur duyuyor.

“Her sporcu için olduğu gibi ülkemi temsil etmek ve ülkenizin ‘yüzü’ olmak benim için en büyük onur ve sorumluluktur.”

Kaynak: FIVB

Haberi Paylaş