FIVB’den Neslihan Demir yazısı: Kaptanlıktan Menajerliğe

FIVB, Türk voleybolu ve sporunun en büyük efsanelerinden biri olan Neslihan Demir hakkında özel bir yazı kaleme aldı ve sitesinde paylaştı.

Paylaşılan yazı şöyle:

Geçtiğimiz on yılın en önemli dönemlerini kapsayan görkemli bir kariyeri vardı, ancak Türkiye’nin “Demir Kadın”ı Neslihan Demir, bu yılın başlarında Vakıfbank takımının Genel Menajeri görevini üstlenerek sahanın ötesine geçti.

Demir için bu on yılın şüphesiz en önemli olayı Londra 2012 Olimpiyat Oyunları oldu. Türkiye’nin ilk kez katılmaya hak kazandığı turnuvada kaptan olmakla kalmadı, aynı zamanda açılış töreninde Türk kafilesinin en önünde yürüyerek bayrak taşıma onurunu da aldı. Bu sadece kendisi ve voleybol takımı için değil, tüm spor camiası için büyük bir andı.

36 yaşındaki efsane Türk voleybolcu, Vakıfbank’ta ilk kez 2002-2006 yılları arasında oynadı, ardından İspanya’da iki sezon geçirdi. Bu yurt dışı deneyiminin ardından tekrar Vakıfbank’a dönen Demir, 2010 yılında en büyük rakiplerden biri olan Eczacıbaşı VitrA’ya transfer oldu ve burada geçirdiği başarılı 7 sezonda CEV Avrupa Şampiyonlar Ligi ve iki FIVB Kadınlar Dünya Kulüpler Şampiyonası dahil olmak üzere çok önemli başarılara imza attı.

Aktif sporculuk kariyerini Galatasaray ile geçirdiği son sezonun ardından noktalayan Demir, ardından Vakıfbank’a, bu sefer idari kadroda olacak şekilde geri döndü.

Efsane oyuncu konuyla ilgili şu ifadeleri kullandı: “Vakıfbank’a tamamen farklı bir görev ile geri döndüm. Umarım hep birlikte çok güzel işlere imza atarız.”

 

Haberin Fotoğrafları

Haberi Paylaş

Comments are closed.