Folie: “Peri masalımız sona eriyor”

Imoco Volley Conegliano’nun İtalyan orta oyuncusu Raphaela Folie, bugün Vakıfbank ile oynayacakları CEV Şampiyonlar Ligi Süper Final’i öncesi La Gazzetta dello Sport’a açıklamalarda bulundu.

6 sezondan sonra Imoco Volley Conegliano’dan ayrılacak olan Folie, “Süper Final’i oynamak için sabırsızlandıklarını söyledi. Folie, “Dünya Kulüpler Şampiyonası’ndan sonra maçı tekrar izledik. Şu an olduğumuz Conegliano’dan farklı bir takım vardı sahada. Kendi formumuzu bulmak için çok fazla antrenman yapmamız gerekiyordu. Oyunumuzu bulduğumuzu düşünüyorum. Hala iniş çıkışlarımız var ama o takımdan tamamen farklıyız.” dedi.

Vakıfbank’ın çok eksiksiz bir takım olduğuna değinen Folie, “Bazı yönleriyle bize benziyorlar. Top onlarda olduğunda sayı alacaklarını biliyorsunuz bu yüzden sakin kalmamız gerekiyor. İlk silahımız servis olmalı. Hatayı affetmiyorlar. Dünya Kulüpler Şampiyonası finalinin tadı hala damağımızda. Hırslıyız ve kazanmak istiyoruz.” açıklamasını yaptı

Takımla son maçına çıkacağı ile ilgili konuşan Folie, “Herkes bana son maçımın nasıl geçeceğini soruyor. Maç sonrasında konuşmak istiyorum. Dostluklarımız, sevinçlerimiz, üzüntülerimizi sona eriyor. Bu takım eşsizdi. Uzun bir süre voleybol tarihinde kalacağımızı düşünüyorum. Vakıfbank finali ile peri masalımız sona eriyor.” dedi.

 

Haberi Paylaş

Comments are closed.