Fransa Kupası’nda final four iptal edildi

Koronavirüs kaynaklı sebeplerle 2019-2020 Fransa Erkekler Voleybol Kupası’nın iki yarı final karşılaşması da iptal edildi.

Bu haftasonu Toulouse’ta düzenlenmesi planlanan 2019-2020 Coupe de France Final Four, gerçekleştirilmeyecek. Fransa Federasyonu, hem geçtiğimiz sezonu sonlandıracak hem de uzun bir aradan sonra erkek voleybolunu tekrar resmi olarak başlatacak turnuvayı iptal ettiklerini duyurdu.

Geçtiğimiz günlerde Final Four’un ev sahibi Toulouse ve Parisi iki kulüpte de koronavirus vakaları tespit edilmesinin ardından yarışmadan çekilmişti ve böylece finalin adı Poitiers ve Tours olmuştu. Final maçı ise seyirci kapasitesi daha önce 1000’e indirilmesine rağmen seyircilerin alınmamasına karar verilerek Toulouse’un spor salonunda oynanacaktı. Ne var ki, Fransa şampiyonu Tours hijyen koşullarının ve alınan önlemlerin oyuncuların sağlığını ve güvenliğini tam olarak sağlamadığını düşündükleri için finalde mücadele etmek istemediklerini duyurdu.

Konuyla ilgili basın açıklamasında bulunan FFvolley başkanı Eric Tanguy, Tours’a, Fransa’nın voleybol imajına zarar verdikleri ve yeterli anlayışı göstermediklerini söyleyerek kızgınlığını belirtti.

Haberi Paylaş

Comments are closed.