Galatasaray Erkek Voleybol Takımından açıklamalar

Galatasaray HDI Sigorta Erkek Voleybol Takımı, Burhan Felek Voleybol Salonunda dört set üzerinden oynanan hazırlık maçında Bursa Büyükşehir Belediyespor’u 4-0 mağlup etti.

Karşılaşma sonrasında Galatasaray HDI Sigorta Erkek Voleybol Takımı Başantrenörü Nedim Özbey ve oyuncular GS TV’ye açıklamalar yaptı.

Takıma yeni katılan oyuncuların performansından memnun olduğunu dile getiren başantrenör Nedim Özbey, “Hazırlık maçları esasında takımımızın durumunu, eksiklerini görmek, daha fazla taktik çalışmalara yönelik ne varsa onları uygulamak ile geçiyor. İyi oynuyor çocuklar. Bursa takımı çok iyi takım esasında. Üç tane yabancı oyuncuları var. Büyük sahada ilk defa oynuyoruz, kendi sahamızda çalışıyorduk. Hafta sonu da Türkiye Kupası var. Programımızı bu sahalara göre yaptık. Gidişattan memnunum. Bu sağlık problemlerinden, maskelerden kurtulursak iyi işler yapacağımıza inanıyorum. Yeni genç arkadaşlardan, takımımıza yeni gelen arkadaşların takıma uyumundan, takım katkılarından çok memnunum. İnşallah devamı olacak.” diye konuştu.

Genç oyuncu Selim Kalaycı’nın performansı üzerine yorumda bulunan Nedim Özbey, “Niksar Tokat’tan getirdik. Bugün de üst seviyede bir oyuncu olma yolunda. Bunu iyi değerlendirmesi lazım. Galatasaray formasının ne demek olduğunun farkında. Üç yıldır altyapımızda oynuyor. Onu pilot takımımızda  kiralık oynatıyoruz. Devamlı oynayarak oyun gücü ve oyun kalitesi yükseliyor. Ertuğrul Gazi’ye de bunu yaptık, Doğukan’a da yaptık, Yasin’e de yaptık, Onurcan’a da yaptık. Pilot takımda oynatıp buraya getiriyoruz. Kazanan Galatasaray oluyor. İnşallah onlar da bunun karşılığını verecekler, vereceklerine inanıyorum çocuklarımın. Çok umutluyum onlardan.” ifadelerini kullandı.

Yasin Aydın: Yeni oyuncularla iyi uyum yakaladık

Yeni gelen oyuncularımızla çok iyi bir uyum yakaladıklarını ifade eden Yasin Aydın’ın açıklamaları şu şekilde:

“Takım gayet iyi çalışıyor, iyi çalışıyoruz. Yeni gelen oyuncularla da takım uyumumuz iyi oldu. Hazırlık maçları ile başladık ve kayıpsız tamamladık. Gayet güzel oynadığımızı düşünüyorum. Sıkıntımız yok. İyi hazırlandığımızı düşünüyorum. Önümüzde Kupa Voley var, yarın antrenmanımız var, hazırlıklarımıza devam edeceğiz. Gideceğiz, güzelce oynayacağız, gruptan çıkıp Kupa Voley’i şampiyon olarak kapatmak istiyoruz.”

Murat Yenipazar: “Mücadeleye hazırız”

Takıma adaptasyon sürecinin hızlı geçtiğini ve milli takımdan tanıdığı arkadaşlarıyla birlikte Galatasaray çatısı altında mücadele verdiğinin altını çizen Murat Yenipazar, “Milli takımda hep beraber oynadık. Birbirimizin karakterini, mücadelesini biliyoruz. Sadece saha içinde uzun zamandır beraber oynamamanın vermiş olduğu hataları yapabiliyoruz. Hata olacak, bir şekilde kazanmayı biliyoruz. Bunun için mutluyum.  Bu demek oluyor ki iyi hazırlanıyoruz. Zaten mental olarak herkes mücadeleye hazır şekilde maça geliyor. İyi hazırlandığımızı aldığımız sonuçlarla gösteriyoruz.” şeklinde konuştu.

Kupa Voley maçları için takım olarak sabırsızlandıklarını dile getiren oyuncu, “Çok heyecanlıyım. Bir an önce cumartesi olsun ve oynayalım istiyorum. Hazırlandık, çok bekledik… Bunun için, işimizi yapmak için bekledik. Biz hazırız, mücadeleye hazırız. İnşallah taraftar kısmı da olur. Asıl temennimiz kupayı sezon sonu taraftarlarımızla birlikte kaldırmak. Hazırlık maçının mücadelesini o gün için veriyoruz.” dedi.

Selim Kalaycı: “Her geçen sene benim için tecrübe oluyor”

Bursa ekibi karşısında şans bulan oyuncu, “Çalışmalar çok güzel gidiyor. Geçen hafta iki maç yaptık, bu hafta bir maç yaptık. Sonra turnuvaya gideceğiz. Maçlar çok güzeldi, takım da iyiydi. Fırsat geldikçe oynadım, elimden geleni yaptım. İnşallah Ankara’da daha iyi gidecek her şey. Her geçen sene tecrübe oluyor benim için. Ellerinden geldikçe fırsat veriyorlar bana. İnşallah zaman geçtikçe daha iyi olacak.” dedi.

Haberin Fotoğrafları

Haberi Paylaş