“Geçen yıl kazanılan kupayı savunmamız lazım”

2022 CEV Şampiyonlar Ligi çeyrek final rövanş maçında bugün TSİ 22.30’da Imoco Volley Conegliano ile Vero Volley Monza karşı karşıya gelecek.

Karşılaşma öncesi Imoco Volley Conegliano’nun baş antrenörü Daniele Santarelli ve deneyimli liberosu Monica De Gennaro, CEV’e açıklamalarda bulundu.

Sadece alacakları sonuca değil aynı zamanda çok büyüyen oyun kaliteleri için sezonun iyi bir anında olduklarını söyleyen Santarelli, “Şu an çok iyi oynuyoruz. Sarah Fahr’ında sakatlıktan dönmesi ile beraber tamamlandık ve bu durum oyunumuzun kalitesiyle seviyesini yükseltti. İyi oyuna devam etmek zorundayız, Monza’da alınan zafer belirleyici değil. Bugün başka bir finale ulaşmak için her şeyi yapacağız ve bu harika olacak.” dedi.

Geçen yıl kazandıkları kupayı savunacaklarını belirten Gennari, “Monza, çok güçlü bir takım bunu biliyoruz ve bu maçta tüm şansını kullanmak isteyecek. Eminim iyi oynuyoruz ve ilk maçı kazandık ama Monza’nın İtalya Şampiyonası’nda bize karşı aldıkları zaferi iyi hatırlıyoruz. Bu maç çok üst seviyede oynamamız gereken, zorlu bir karşılaşma olacak.” açıklamasını yaptı.

Haberi Paylaş

Comments are closed.