“Genç bir kadro kurduk”

AXA Sigorta Efeler Ligi takımlarından Tokat Belediye Plevne Spor, 2021-2022 sezonu hazırlıklarına başladı.

Hem lig hem de Kupa Voley’de yoğun bir maç programı geçirecek olan Tokat Belediye Plevne Spor antrenörü İlker Altan, sezon öncesi Voleybolunsesi için değerlendirmelerde bulundu.

“Genç bir kadro kurduk”

2 Ağustos itibariyle hazırlıklara başladıklarını söyleyen İlker Altan, “Renee Teppan ve Arda Bostan’ın milli takımlarında olmaları nedeniyle eksik kadroyla çalışmalarımıza devam ediyoruz. Aynı zamanda altyapımızdan bazı oyuncular da bu süreçte sezon öncesi hazırlıklarımızda bizimle birlikteler. Yaş ortalaması 24 olan genç bir kadro kurduk. Ahmetcan Büyükgöz, Hacı Şahin, Arda Bostan, Ali İhsan Heper, Rıfat Kantarcıoğlu, Mehmet Hacıoğlu, Mustafa Cervatoğlu ve Eren Kanlı yeni genç transferlerimiz. Bununla birlikte kaptan Semih Çelik, Fatih Cihan ve iki yeni yabancı oyuncularımızla birlikte tecrübeli sporculara da sahibiz.”

“Ligde kalmayı erken garantilemek istiyoruz”

Oluşan yeni kadronun en iyi kimyayı yakalaması için ellerinden geleni yapacaklarını söyleyen baş antrenör, “Uzun bir periyot bizi bekliyor. Hazırlıklarımızı en iyi noktaya ulaşabilmek adına yapıyoruz. Kısa vadede hedefimiz oyuncularımızın kişisel performanslarını arttırmaları. Sezon için ise hedefimiz öncelikle ligde kalmak ve bu pozisyonu olabildiğince erken garantilemeye çalışmak olacak. Bunu gerçekleştirebilirsek ardından play-off’ta yer alma hedefimiz olacak. Yeni aynı şekilde Kupa Voley için de olabilecek en iyi sonucu elde etmeye çalışacağız.

“Ligin en düşük bütçeli takımlarından biriyiz”

Son olarak ligin en düşük bütçeli takımlarından biri olduğunu belirten İlker Altan, “Buradaki herkes elimizdeki imkanları optimum şekilde kullanarak katkı sunmaya çalışıyor. Sezon sonunda iyi bir sonuç alacağımıza inanıyorum. Oyuncularımızın gelişim gösterdiği, sakatlıktan ve korona virüsten uzak bir sezon olmasını diliyorum. Yeni tüm takımlar için de sağlıklı bir sezon olmasını temenni ediyorum” diyerek sözlerini bitirdi.

Tokat Belediye Plevnespor 2021-2022 Sezonu Kadrosu

Arda Bostan: 2002 doğumlu genç pasör takımın bu sezon kadroya kattığı yeni isimlerden biri. Arda, geçtiğimiz sezon Bursa BBSK’da forma giymişti.

Mustafa Cervatoğlu: 2000 doğumlu genç pasör takıma Ziraat Bankkart kulübünden transfer oldu.

Renee Teppan: 1993 doğumlu Estonyalı pasör çaprazı takıma transfer olan tecrübeli oyunculardan.

Rıfat Kantarcıoğlu: 1997 doğumlu pasör çaprazı Tokat’ın yeni transferlerinden biri. Kantarcıoğlu kariyerinde Halkbank, Sorgun Belediyespor ve Spor Toto formalarını giydi.

Ahmetcan Büyükgöz: Takımın yeni transferlerinden 2000 doğumlu genç smaçör, geçtiğimiz sezon İnegöl Belediyespor’da forma giydi.

Alisson Melo: 1993 doğumlu Brezilyalı smaçör takıma yeni katılan tecrübeli oyunculardan biri. Alisson, geçtiğimiz sezon ülkemizde Bursa BBSK forası giymişti.

Mehmet Hacıoğlu: 2019-2020 sezonunda da Tokat Belediye Plevne Spor forması giyen 1995 doğumlu smaçör, 1 sezonun ardından yeniden Tokat forması giyecek.

Atakan Topal: 2000 doğumlu orta oyuncu 2018 sezonundan itibaren Tokat Belediye Plevne Spor forması giymekte.

Fatih Cihan: 1991 doğumlu deneyimli orta oyuncu kariyerinde Bursa BBSK, Arhavi Spor, Afyon Belediye Yüntaş, Beşiktaş ve İstanbul BBSK formalarını giydi.

Hacı Şahin: 2000 doğumlu orta oyuncu takıma bu sezon transfer oldu.

Kaan Bülbül: Geçtiğimiz sezon takıma katılan 2001 doğumlu orta oyuncu kariyerine Tokat’ta devam ediyor.

Ali İhsan Heper: 1999 doğumlu libero takıma yeni transfer olan oyunculardan. Ali İhsan kariyerinde Solhan Spor ve Afyon Belediye Yüntaş takımlarının formalarını giydi.

Semih Çelik: 2011-2012 sezonundan itibaren kulübün formasını giyen, 1988 doğumlu libero takımın aynı zamanda kaptanlığını yapıyor.

Eren Kanlı: 1999 doğumlu smaçör takıma bu sezon transfer oldu.

TEKNİK KADRO
İlker Altan          Baş antrenör
Ali Rıza Tayoğlu   Yardımcı antrenör
Furkan Gür           Yardımcı antrenör
Eser Kocaarslan   İstatistikçi

 

Haberi Paylaş