Gibbemeyer emekliliğe doğru

Daha önce ülkemizde Eczacıbaşı VitrA’da forma giymiş ve bu sezonu ABD Profesyonel Ligi’nde geçiren ABD milli takımının orta oyuncusu Lauren Gibbemeyer, kariyerinin devamı hakkında samimi açıklamalar yaptı.

Gibbemeyer’in konuşmasındaki satır başları şu şekilde: “İtalya’da oynarken, kariyerimde yeni bi meydan okumaya ihtiyacım olduğunu hissettim. Dilini öğrendiğim ve orada arkadaşlarım da olduğu için Türkiye’ye gitmeye karar verdim. Oraya gideceğim, iyi para kazanacağım ve belki de kariyerimi noktalayacağım diye düşündüm. Ancak Eczacıbaşı bir sezon daha kalmamı teklif ettiğinde hayır diyemedim.”

“Artık kariyerimi noktalama yolundaymışım gibi hissetmemin bir sebebi artık ağrı kesiciler ile kendi kendime ilaç almadan bir antrenmanı tamamlayamayacak olmam. İki veya üç yıl öncesine kadar bu kadar çok sorun yaşamadım ancak durum giderek daha da kötüleşti.”

“Kendi ülkemde, voleybol dışındaki şeyleri de önemseyen bu harika kadınlarla birlikte oynadığım için çok mutluyum. Eğer bu benim son sezonumsa, çemberi tamamlamış gibi hissediyorum. Bu süreç biraz duygusal olacak, ancak kariyerim boyunca çok güzel şeyler başardığım için oldukça tatmin olacağım.”

Kaynak: auprosports.com

Haberi Paylaş

Comments are closed.