“Gruptaki en güçlü rakip Fenerbahçe”

2021 CEV Kadınlar Şampiyonlar Ligi’nde temsilcimiz Fenerbahçe Opet’in ilk etap grup maçları 8-10 Aralık tarihlerinde Palaverde’de oynanacak. Oynadığı son 32 maçın hiçbirini kaybetmeyen Imoco Volley Conegliano’nun Polonyalı yıldız pasörü Joanna Wolosz, hem duygularını hem de takımın durumunu şu sözlerle ifade etti: “Maalesef bu sene sıfırdan başlamalıyız, geçen sene takımımızın yaptığı her iyi şey orada bitti ve artık sadece Salı gününden itibaren yapacaklarımız önemli. Grup oldukça zor, nispeten kolay olan tek takım Rusların yerini alan Slovenya, en zorlu rakipler ise Nantes ve kuşkusuz Avrupa voleybolunun en iyi takımlarından biri olan Fenerbahçe. Bu bizim için oldukça iyi olacak çünkü bu sezon ilk kez bu seviyede bir rakiple karşılaşacağız. Perşembe günü oldukça zorlu bir maç bizi bekliyor.”

“Şampiyonlar Ligi’nin başlaması konusunda çok heyecanlıyız. Kulübümüzün hiç kazanmadığı bir kupa ve kıta voleybolunun en yüksek seviyesi, gerçekten iyi işler yapmayı önemsiyoruz ve ilk maçtan itibaren gücümüzü göstermek istiyoruz. Uzun zamandır beklediğimiz bu maceraya başlamaya hazırız.”

Başantrenör Daniele Santarelli ise Fenerbahçe hakkında şunları söyledi: “Kesinlikle gruptaki en güçlü rakip Fenerbahçe olacak. Türkiye’nin en güçlü takımlarından biri ve çok sayıda iyi oyuncuya, kadro derinliğine ve fiziksel güce sahip. Zoran Terzic gibi Dünya ve Avrupa Şampiyonluğu zaferine ulaşmış bir teknik adama karşı mücadele etmek bizim için iyi bir test olacak, nerede olduğumuzu görecek olmak heyecan verici.”

Kaynak: volleynews.it

Haberi Paylaş