Guidetti “Kötü bir yöne doğru gidiyoruz” dedi, Ogbogu Vakıfbank ile anlaştı

Bu sezon ülkemizde Eczacıbaşı VitrA forması giyen ABD milli takımının orta oyuncusu Chiaka Ogbogu, kariyerine VakıfBank’ta devam edecek. Yabancı basından çıkan haberler, bu transferin sona erdiğini belirtiyor. Böylece Ogbogu, ülkemizin bir önemli kulübünden başka bir iddialı takımına transfer oldu.

Bu transfer gelişmesi, aynı zamanda VakıfBank ve milli takımımızın başantrenörü Giovanni Guidetti’nin de geçtiğimiz günlerde attığı tweeti hatırlattı.
Guidetti, 24 Ocak’ta “Bana göre çok tehlikeli ve kötü bir yöne doğru gidiyoruz! Oyuncuları sezonun daha ortasında yeni sözleşmeler imzalamaya zorluyoruz! Bu anlaşmaların başlaması için kupaları beklediğimiz zamanları özlüyorum. Sözleşmeyi uzattığımız veya sona erdirdiğimiz zamanların oyuncuların iyi veya kötü oynamasına, finalleri kazanmak veya kaybetmeye bağlı olduğu zamanları…” yazan bir tweet atmıştı.

Guidetti’nin başantrenörlüğünde VakıfBank, daha önce de çeşitli oyuncularla sezon ortasında sözleşme imzalamıştı. Böyle bir eleştiriyi sosyal medyadan paylaşan Guidetti’nin sezonun ortasında güçlü rakibi Eczacıbaşı’ndan oyuncu transfer etmesi ise voleybolseverler tarafından “çelişki” olarak yorumlandı.

Haberi Paylaş

Comments are closed.