Haftanın Kulübü Zenit Kazan

FIVB tarafından bu haftanın kulübü Zenit Kazan seçildi. Dünya, Avrupa ve ulusal olarak Rusya’da yıllarca süren zaferlerin ve üstünlüğün ardından Zenit Kazan gelecek on yılın başlangıcında da iddiasını koruyor.

Kazanka ve Volga nehirlerinin birleştiği yerde, Tataristan’ın başkenti Kazan’da kurulmuş takım, 2017 FIVB Dünya Erkek Kulüpler Şampiyonası, altı CEV Şampiyonlar Ligi ve on ulusal lig şampiyonluğuna sahip. Ancak 21. yüzyılın ilk yirmi yılında muhteşem başarılara imza atan bu ekip, 2018’den beri bir kupa kaldıramıyor. Zenit Kazan son olarak Rusya Süper Ligi’nde üst üste ikinci kez ikinci oldu.

Efsanevi baş antrenör Vladimir Alekno önderliğinde, dünyanın en önemli iki yıldızı Fransız Earvin Ngapeth ve Polonyalı Bartosz Bednorz’un yanı sıra Rus yıldızlar Artem Volvich, Alexander Butko ve Maxim Mikhailov gibi isimlerin yer aldığı yenilenmiş kadro, şimdi bu iki yıllık hasrete son vermeyi ve kötü gidişatı bitirmeyi umuyor.

Zenit, bu sezon Rusya Ligi’nde oynadığı dört karşılaşmadan da galip geldi ve yoluna namağlup bir şekilde devam ediyor. Yerel şampiyon Lokomotiv’le oynadıkları heyecan verici karşılaşmadan 3-2 (25-18, 22-25, 25-23, 23-25, 15-9) galip ayrılan Zenit Kazan, aynı zamanda Süper Kupa’nın da sahibi oldu ve böylece sezonun ilk şampiyonluğunu kazanmayı başardı.

Haberin Fotoğrafları

Haberi Paylaş