Haftanın oyuncusu Bethania De La Cruz

FIVB tarafından bu haftanın oyuncusu, ülkemizde daha önce Eczacıbaşı VitrA forması da giymiş Dominik Cumhuriyeti’nden Bethania De La Cruz seçildi. Ülkesi Dominik Cumhuriyeti’nden Japonya’ya, Türkiye’den Güney Kore’ye, Endonezya’dan Rusya’ya dünya çapında sürdürdüğü kariyerinde Karayipli yıldız başarılı performanslar sergilemeye devam ediyor.

1987 yılında Santo Domingo’da doğan Bethania De La Cruz, kariyerine birkaç sezon ülkesinde başladı, ardından önce Porto Riko’ya, ardından ise Japonya’nın Toray Arrows takımına transfer oldu ve bu ekiple birlikte 2008 yılında ulusal şampiyonluk elde etti.

Ardından aynı zamanda Güney Kore, ülkemiz, Rusya, İtalya ve Endonezya’da forma giyen oyuncu, 2011’de Porto Riko’da, 2017 ve 2020’de Rusya’da ve 2019’da Dominik Cumhuriyeti’nde takımları ile beraber ulusal şampiyonluklar kazandı.

Ancak şüphesiz De La Cruz, en başarılı sezonunu ülkemizde Eczacıbaşı VitrA forması ile geçirdi ve 2015 yılında hem CEV Şampiyonlar Ligi hem de FIVB Kadınlar Dünya Kulüpler Şampiyonası’nda zafere ulaştı.

Yıldız oyuncunun milli takım performansı da oldukça başarılı ve kariyerinde sayısız madalya ve bireysel ödül bulunuyor. Milli takıma ilk kez 2005 yılında çağırılan De La Cruz, o günden bu yana takımının en önemli oyuncularından biri.

De La Cruz, Dominik Cumhuriyeti milli takımı ile birlikte 2019 Pan Amerikan Oyunları, 2009 ve 2019’da Kuzey Amerika ve Karayipler (NORCECA) Şampiyonası, ve 2008 ile 2016 yıllarında Pan-Amerikan Kupası’nda altın Madalya kazandı.

De La Cruz ayrıca bireysel olarak da defalarca ödüllendirilerek 2006 NORCECA U20 Şampiyonası’nın, 2009 Pan-Amerikan Kupası’nın ve 2011 NORCECA Şampiyonası ile 2019 Pan-Amerikan Oyunları’nda MVP seçildi.

Ayrıca 2011 FIVB Dünya Kupası’nın “En Çok Sayı Alan Oyuncusu” olan 33 yaşındaki oyuncu, bugün de kulübünde ve milli takımında skor yükü üstlenerek başarılı performanslar sergilemeye devam ediyor.

Haberin Fotoğrafları

Haberi Paylaş

Comments are closed.