Haftanın oyuncusu Jordan Larson

FIVB tarafından bu haftanın oyuncusu ABD’nin yıldız oyuncusu Jordan Larson seçildi. Larson, University of Nebraska’daki eğitim kariyerini tamamlamasının ardından 2009 yılında ABD milli takımına katıldı ve şüphesiz ki güçlü liderlik özellikleri ABD’nin geçtiğimiz on yılda kazandığı başarılarda büyük pay sahibi.

Jordan Larson, ABD 2014 yılında ilk kez FIVB Kadınlar Dünya Şampiyonası’nda zafere ulaşırken takımın önemli bir parçası olurken, aynı zamanda Londra 2012’de gümüş ve Rio 2016’da bronz madalya kazandı.

2017 FIVB Büyük Şampiyonlar Kupası’nda bronz ve 2019 FIVB Dünya Kupası’nda gümüş madalya kazanan Jordan Larson, FIVB Uluslar Ligi’nde de zafere ulaşan takımdaydı.

Doğma büyüme Nebraskalı olan oyuncu büyürken futbol, basketbol ve softbol oynayarak birçok farklı spor denedi, 12 yaşında ise voleybol oynamaya başladı.

Voleybol kariyeri boyunca pasör, orta oyuncu ve son olarak köşe çaprazı pozisyonunda görev alan Larson için bu pozisyonları deneyimlemiş olması liderlik özelliklerini ve oyunu okuma yeteneklerini geliştirerek onu benzersiz bir oyuncu yapıyor.

Larson, Rusya’da Dinamo Kazan, Türkiye’de Eczacıbaşı Vitra ve Çin’de Shanghai VC forması giydi. Yıldız oyuncunun kulüp kariyerindeki başarısı arasında ayrıca üç kere FIVB Dünya Kulüpler Şampiyonası’nda üç kere zafere ulaşmış ilk ve tek oyuncu olmak bulunuyor. Larson 2014 yılında Dinamo ve 2015 ve 2016 yıllarında Eczacıbaşı Vitra ile bu turnuvada mutlu sona ulaştı.

Larson 2020 Tokyo Olimpiyat Elemeleri’nde takımın üçüncü “En İyi Hücumcusu”, ikinci “En İyi Smaçörü” ve “En İyi Servis Karşılayan Oyuncusu” olmayı da başardı.

 

Haberin Fotoğrafları

Haberi Paylaş