Haftanın oyuncusu Robin De Kruijf

FIVB tarafından bu haftanın oyuncusu, bir dönem ülkemizde Vakıfbank forması da giyen Hollandalı orta oyuncu Robin De Kruijf seçildi. Voleybol tutkusu ve sahada her zamankinden daha güçlü olan tecrübeli oyuncu, oynadığı takımlar için önemli bir isim olmaya devam ediyor.

1991 yılında doğan Robin de Kruijf, kariyerine ülkesi Hollanda’da başladı ve 2011 yılında Almanya’nın Dresdner SC kulübüne transfer olana kadar birçok farklı takımda bulundu.

Almanya’da iki sezon geçiren de Kruijf, ardından bir yıl İtalya’da Piacenza ve iki yıl ülkemizde Vakıfbank forması giydi, ardından ise 2016 yılında Imoco Volley Conegliano kadrosuna dahil oldu ve o zamandan beri İtalyan kulübünde mücadele ediyor.

Bütün bu süreç boyunca de Kruijf, çok sayıda Ulusal Kupa ve Ulusal Süper Kupa’ya ek olarak, iki Hollanda (Martinus Amstelveen ile), üç İtalya (biri Piacenza ve ikisi Imoco ile) ve bir Türkiye (Vakıfbank ile) lig şampiyonluğu yaşadı.

Uluslararası anlamda ise Robin de Kruijf, Imoco Volley Conegliano ile birlikte 2019 FIVB Kadınlar Dünya Kulüpler Şampiyonası’nda zafere ulaşırken turnuvanın rüya takımına seçildi. Yıldız orta oyuncu ayrıca Hollanda milli takımı 2016 Rio Olimpiyatları’nda bir sürprize imza atarak dördüncü olurken, takımın en iyi performans gösteren oyuncularından biriydi.

Hollanda milli takımı ile 2009, 2015 ve 2017 Avrupa Şampiyonası’nda gümüş Madalya ve 2016 FIVB Voleybol Dünya Grand Prix’inde bronz Madalya kazanan de Kruijf, her ne kadar Hollanda Tokyo Olimpiyatları’na katılmayı başaramasa da eleme turnuvasının rüya takımına seçildi.

Yeni sezon yavaş yavaş başlarken Robin de Kruijf, takımı Imoco Volley Conegliano ile hem ulusal hem de uluslararası bütün başarılara gözünü dikmiş gibi gözüküyor.

Haberin Fotoğrafları

Haberi Paylaş

Comments are closed.