Haftanın oyuncusu Yuki Ishikawa

FIVB tarafından bu haftanın oyuncusu Japonyalı smaçör Yuki Ishikawa seçildi. Ishikawa, milli takımda ilk kez 2014 Asya Oyunları’nda 18 yaşında forma giymeye başladı. Olağanüstü saha anlayışı, atletikliği ve incelikli tekniği onu voleybolun ilgi odağı haline getirdi ve Japon takımındaki en güvenilir oyunculardan biri olarak yerini sağlamlaştırdı.

1.92 metre boyundaki oyuncu, aslında pozisyonunda oynayan diğer oyunculara göre oldukça kısa ancak zıplama yeteneği ve smaç tekniği sayesinde bu açığını kapatabiliyor ve başarılı performanslar sergiliyor.

2019 FIVB Voleybol Uluslar Ligi (VNL) ilk eleme turunda Ishikawa, ürettiği 193 sayıyla en skorer oyunculardan biri oldu. Ayrıca Arjantin karşısında 28 sayıyla oynadığı maç dahil, Japonya milli takımının 5 kere en çok sayı üreten oyuncusu oldu.

Ishikawa voleybol oynamaya ilkokulda başladı, Seijo Lisesi’nde ise iki kez üst üste üç kupa kazanırken, bir yandan da bir takıma galibiyette nasıl öncülük edebileceğini öğrendi. 18 yaşındayken Chuo Üniversitesi’ne başladı ve milli takım antrenörü tarafından kadroya çağırıldı. Aynı yıl, ilk kulüp sözleşmesini İtalya’dan Volley Modena ile imzalayarak dikkatleri üzerine çekti. Sonraki iki sezon Top Volley Latina forması giyen Ishikawa üniversiteden mezun olduktan sonra Siena’ya gitti. Şu an Power Volley Milano ile yeni sezona hazırlanan oyuncu buradan önce Kioene Padova’da mücadele ediyordu.

Ishikawa, 2019 FIVB Voleybol Erkekler Dünya Kupası’nda Japonya turnuvayı dördüncü sırada tamamlarken “En İyi Smaçör” seçildi.

Haberin Fotoğrafları

Haberi Paylaş

Comments are closed.