Hakem seminerlerinin sonuncusu gerçekleştirildi

Türkiye Voleybol Federasyonu, hakem ve gözlemcilere yönelik her sezon öncesi gerçekleştirdiği seminerlerin hakemlerle ilgili olan son bölümü 27 Ağustos Cuma ünü C Klasman Voleybol Hakemlerinin son bölümü ile birlikte gerçekleştirildi.

Toplam yedi grup halinde gerçekleştirilen 2021-2022 Sezon Öncesi Hakem ve Gözlemci Gelişim – Bilgilendirme Semineri’nin beşincisine C Klasman hakemlerden 100  hakem ile MHGK Başkanı Aziz Yener ile MHGK Genel Sekreteri Eyüp Bostancı ve MHGK üyeleri katıldılar.

Seminerde MHGK Başkanı Aziz Yener, daha önceden hazırlanan eğitim videolarını hakemlerle paylaşıp, her katılımcıya sorular sorarak bilgilerin güncellenmesini sağladı. Daha önce sadece aylık hakem toplantılarında videolarla pozisyon değerlendirmesi yapan hakemlerin, 09.00-17.00 arasında yoğun bir eğitime tabi tutularak teorik bilgilendirilmesi katılımcılar tarafından memnuniyetle karşılandı. Özellikle pandemi döneminde yeterince maç deneyimi yaşayamayan hakemler için seminer, oldukça olumlu geri dönüşler aldı.

MHKG Başkanı Aziz Yener, yedinci ve son grubun seminerlerinin sona ermesi ile ilgili olarak yaptığı kapanış konuşmasında yeni sezonda tüm hakemlere sağlıklı ve başarılı bir sezon geçirmelerini, karşılaştıkları her türlü sorun ve olası soru ile ilgili olarak kendisi ve tüm üyeleri ile MHGK’ye müracaat edebileceklerini söyledi.

Sezon öncesi seminerlerin Gözlemcilerle ilgili bölümü ise 18 ve 19 Eylül tarihlerinde yine online olarak gerçekleştirilecek.

Gözlemci Grubu için;

18 Eylül 2021 Cumartesi günü Saat 09.00-18.00 1. Grup için tıklayınız.

19 Eylül 2021 Pazar günü Saat 09.00-18.00 2. Grup için tıklayınız.

 

Haberi Paylaş

Comments are closed.