Halkbank galibiyetle başladı

Erkekler AXA Sigorta Kupa Voley grup etabı başladı. İstanbul’da oynanan karşılaşmada Halkbank, Avşar Maden Suyu Afyon Belediye Yüntaş’ı 3-0 mağlup etti.

Maçın en skorer ismi Halkbank’tan 15 sayı ile Yiğit Gülmezoğlu olurken Mustafa Koç 12, Efe Bayram 10 sayı ile oynadı. Avşar Maden Suyu Afyon Belediye Yüntaş’ta ise Ediz Fırıncıoğlu 8, Mehmet Almaz 6, Umut Durur 5 sayı ile oynadı.

Müsabakanın ardından değerlendirmelerde bulunan milli smaçör Yiğit Gülmezoğlu şu görüşleri paylaştı:
“Sezona Balkan Kupası’nı kazanarak moralli başlamıştık. Türkiye Kupası gruplarına da iyi bir başlangıç yaptık. Hedefimiz burada en iyi sonucu alarak dönmek. Sonrasında lig başlayacak, oraya konsantre olacağız. Netice olarak voleybol tüm yoğunluğu ile başladı. Bize düşen iyi çalışıp tüm kulvarlarda başarılı olmaktır. Tüm takımlara sakatlıksız başarılı bir sezon temenni ediyorum.”

Halkbank ikinci gün maçında yarın (2 Eki, Cumartesi) Tokat Belediye ile karşı karşıya gelecek. Karşılaşma saat 14:00’te başlayacak. Afyon ise 16.30’da Spor Toto ile karşılaşacak.

İstatistik…

Halkbank ANKARA: 3
A.M.S Afyon: 0

Salon: Burhan Felek-İstanbul

Hakemler: Caner Çıldır, Turgay Sevim

Halkbank ANKARA: Nicolas Bruno, Graham Vigrass, Yiğit Gülmezoğlu, Efe Bayram, Mustafa Koç, Selçuk Keskin (Volkan Döne, Caner Ergül, Aslan Ekşi, Abdullah Çam)

A.M.S. Afyon: Ahmet Almaz, Arash Dosanjh, Cansın Enaboifo, Yiğit Yıldız, E. Kaan Fırıncıoğlu, Umut Durur (Çağatay Kır, Yusuf Eken, Batuhan Karaca, Resul Gün)

Setler: 25-17, 25-13, 25-15

Süre: 1.17 (27, 24, 26)

 

Haberin Fotoğrafları

Haberi Paylaş

Comments are closed.