“Halkbank herkesin oynayabileceği bir kulüp değil”

Halkbank’ın Sırp pasör çaprazı Bozidar Vucicevic, odaklandıkları takdirde her maçtan galibiyetle ayrılacaklarına inandığını söyledi.

Zorlu Avrupa ve lig süreci öncesinde açıklamalar yapan genç oyuncu, Türkiye’ye gelmeden önce Halkbank ve Türk voleybolu hakkında fazla bilgi sahibi olmadığını belirterek, “Fakat Halkbank’ın herkesin oynayamayacağı büyük bir kulüp olduğunu biliyordum.” dedi.

Türkiye’de voleybol oynayan, görev yapan arkadaşlarının kendisini yönlendirdiğini açıklayan Vucicevic “Türkiye’ye gelir gelmez anladım ki buradaki, çok ciddi bir voleybol ve organizasyon seviyesidir. Her zaman hazır ve dikkatli olmak zorundasınız.” diye konuştu.

Halkbank’ın lig ve Challenge Kupası’ndaki serüveninin istenildiği, planlandığı gibi gittiğine vurgu yapan Bozidar Vucicevic, “Bu sezon bizim için son derece iyi başladı. Yakaladığımız bu seviyesini son ana kadar korumaya çalışacağız. İşin sırrı sıkı çalışma ve oyuncular arasında iyi bir kimya” değerlendirmesini yaparak, “Sezon bittiğinde en yukarıda olmalıyız, elbette ve bize de bu yakışır.” diye konuştu.

Challenge Kupası’ndaki rakipleri Panathinaikos’a saygı duyduklarını da dile getiren Vucicevic, “Bildiğimiz gibi oynarsak, bir sorun yaşamayız, çünkü bizim hedefimiz Avrupa Şampiyonluğu.” yorumunu yaptı.

Ankara’da mutlu olduğunun da altını çizen Bozidar Vucicevic, “Bence Ankara kolayca alışabileceğiniz, yaşayabileceğiniz güzel bir şehir” diyerek sözlerini tamamladı.

Haberin Fotoğrafları

Haberi Paylaş

Comments are closed.